10 Kasım’a ‘bayram’ ifadesi için soruşturma

Milli Eğitim Müdürlüğü 10 Kasım için gönderdiği yazıda "bayram" dedi. Kaymakamlık konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: tv100

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde bulunan okullara, ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından gönderilen 10 Kasım Atatürk’ü anma günü kapsamındaki resmi yazıda anma günü için ‘bayram’ ifadesi kullanılmıştı.

Bu ifadeye vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Bayramiç kaymakamlığı o yazı ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

"Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım 1938 tarihinde hayata veda edişinin 81. yılı münasebetiyle ilçemizde 10 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan anma etkinlikleri çerçevesinde; ilçe milli eğitim müdürlüğünün okullara gönderdiği yazı dolayısıyla, bazı basın yayın organlarında çıkan haberler, yaşanan olumsuzluklar nedeniyle, konunun detaylı bir şekilde araştırılması, incelenmesi için soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”

Soruşturma açılacağı bilgisinden sonra açıklamada bulunan ilçe milli eğitim müdürlüğü olayın sehven yaşandığını belirtti.