13 yaşındaki çocuk arkadaşının yumruğuyla öldü

Amerika'da bir okulda 13 yaşındaki arkadaşı tarafından yumruklanan çocuk öldü.

Google Haberlere Abone ol

Amerika'da okulda arkadaşı ile tartışan 13 yaşındaki çocuk arkadaşını yumruklamaya Arkadaşından yumruk darbesi alan çocuk hayatını kaybetti.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 13 yaşındaki öğrenci, okulda iki sınıf arkadaşının saldırısına uğradı. Kafasına darbe alan Diego adlı çocuk, bir hafta sonra yaşamını yitirdi.

 Bir hafta dayanabildi

Kaliforniya eyaletine bağlı Moreno Valley şehrinin Landmark Ortaokulu'nda meydana gelen olayda diğer öğrenciler tarafından kameraya alınan kavgada, kafasına iki yumruk yiyen çocuk düşerek başını duvara vurdu. Görüntüde saldırgan çocuğun, yere düşen Diego'ya bir yumruk daha attığı görüldü.

 Okul görevlileri tarafından hastaneye kaldırılan çocuğun bir hafta sonra beyin ölümünün gerçekleştiği yerel polis tarafından açıklandı. Ailesi tarafından organları bağışlanan 13 yaşındaki Diego'nun arkadaşları, okulun bu tür kavgalara sahne olduğunu ve yetkililerin yeterli tedbirleri almadığını söyledi.

İki saldırgan öğrenci gözaltında

Moreno Valley Şerifi tarafından yapılan açıklamada 13 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği ve iki saldırgan öğrencinin olay günü gözaltına alındığı ve o günden beri gözaltında olduğu belirtildi. Polis, saldırganların 18 yaşından küçük olması sebebiyle isim ve detay açıklanmayacakları bilgisini paylaştı.