1453 tarihinde İstanbul’da UFO’lar mı görüldü? Araştırmacı yazar Hakan Yedican’dan çarpıcı açıklama! “Bunlar yeni bir olay değil”

tv100 ekranlarının ilgili ile takip edilen programı Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı programında “1453’te İstanbul’da UFO mu görüldü?” sorusuna yanıt arandı. Araştırmacı-yazar Hakan Yedican, “Bunlar yeni bir olay değil. Günümüze kadar gelmiş. Ama İstanbul’un fethi döneminde olası ve yüksek bir ihtimal” dedi.

Araştırmacı-yazar Murat İrfan Ağcabay, Akademisyen-yazar Aydın Türkgücü, araştırmacı-yazar Hakan Yedican Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı programında gizemli sorulara yanıt aradı.

tv100'ün ilgi ile izlenen programında Araştırmacı-Yazar Hakan Yedican, “1453’te İstanbul’da UFO mu görüldü?” sorusuna yanıt verdi.

Yedican, geçmiş yüzyıllarda insanların dünya dışı varlıkları resmettiğini ifade ederek, “Dünya tarihini incelediğimizde kritik dönemeçlerde dünya dışı UFO dediğimiz araçlarla ilgili bir sürü iddia var. Hz. İsa’nın çarmıha gerilmesi ile ilgili yapılan resimlere bakın havada UFO’lar resmedilmiş. Bu UFO’ların ateş saçarak gökyüzünde hareket ettiği ve içinde insanların olduğu bir biçimde bilinçli olarak hareket etti. Yıldız ve gezegenlerin haricinde resmedilmiş. Resmedenler buna tanık olmuşlar” dedi.

Yedican, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Binlerce yıl kaya resimlerine bakıyorsunuz tanrısal dedikleri varlıklar hep uzay araçlarıyla, ışık saçan göksel cisimlerle gündeme getirilmiş. Bunlar yeni bir olay değil. Günümüze kadar gelmiş. Ama İstanbul’un fethi döneminde olası ve yüksek bir ihtimal”