2 milyonluk çantayı bankta unuttu

Manisa ve İzmir’de akaryakıt istasyonları bulunan Mahsum Örge’ye Turgutlu'da içinde 2 milyon değerinde Türk lirası, dolar, euro ve müşteri çekleri bulunan bir çantayı bankta unutarak gitti.

2 milyonluk çantayı bankta unuttu

Çantanın unutulduğunu farkeden belediye işçisi Durmuş Uğur, çanta ile birlikte yaklaşık 2 saat parkta bekledi. Ancak kimse gelmedi. Bunun üzerine Durmuş Uğur, sahibini bulurlar düşüncesi ile zabıtaya teslim etti.

Manisa'da Turgutlu Belediyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğünde görevli olan işçi Durmuş Uğur'un, sulama yaptığı parkta bankta bulduğu çantadan 172 bin Türk lirası, 3 bin evro, 500 dolar ve 1,5 milyona yakın müşteri çeki çıktı. 

Zabıta, çantanın sahibini buldu

 

 

Zabıta ekipleri, olayla ilgili tutanak tutarken, çantanın, Manisa ve İzmir’de akaryakıt istasyonları bulunan Mahsum Örge’ye ait olduğunu belirledi.

Uğur, parkı sularken bank üzerinde olduğunu fark ettiğini söyledi. Yaklaşık 2 saat beklediğini fakat kimse gelmeyince zabıtaya haber verdiğini belirten Uğur, “Turgutlu Belediyesinde park ve bahçeler çalışanıyım. Osmangazi Parkı’nda sulama yapıyordum. 2 bayan, 1 erkek ve 1 çocuk yukarıdan gelerek parkta banklara oturdular ve çantayı koydu, yanından poşette vardı. Onlar otururken bende sulama yapıyordum. Beyaz bir taksi geldi, biraz hızlı konuşma oldu. Ben döndüm ve sulama işimi yapmaya başladım. Arkama yeniden baktım kimse kalmamış. Sonra tekrar bakınca çantayı gördüm. 2 saat bekledim ama gelen olmadı. Kimse gelmeyince zabıtayı aradım. Zabıta ile birlikte gelerek burada kayıt altına aldık” dedi.

"Cenazemiz vardı, unuttuk"


Çanta sahibi Mahsum Örge, cenazeleri olduğundan dolayı İzmir’e gitmek için kardeşleri ile Osman Gazi Parkı’nda buluşmak için beklediklerini sırada aceleden çantayı unuttuklarını söyledi. Örge, daha sonra da çantanın arabada olduğunu düşündüklerinden üstelemediklerini söyledi. "Karakola gittik, belediye çalışanı var orada bakalım dedik." diyen Örge  Belediyeye zabıtaya geldik müjdeli haberi bize verdiler. Çok teşekkür ederiz” diye konuştu.