2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda 3 madalya birden!

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ilk madalyalar gelmeye başladı. Okçuluk erkekler makaralı yay açık kategoride Bülent Korkmaz ve Murat Turan son 16 turuna kalırken; Masa tenisinde Nesim Turan, Ali Öztürk ve Kübra Korkut bronz madalya kazandı.

Tokyo'da 3 madalya birden!

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları okçuluk erkekler makaralı yay açık kategoride Bülent Korkmaz ve Murat Turan son 16 turuna kalırken; masa tenisinde Nesim Turan, Ali Öztürk ve Kübra Korkut bronz madalya kazandı.

Masa tenisi tek kadınlarda (Sınıf 7) Kübra Korkut, bronz madalya elde etti

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek kadınlarda (Sınıf 7) Kübra Korkut, yarı finalde Hollandalı Kelly van Zon'a yenilerek bronz madalya kazandı.

Tokyo'da Büyükşehir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen masa tenisi müsabakalarında Kübra, 2012 Londra ve 2016 Rio'da altın madalya alan, 3 dünya ile 1 Avrupa şampiyonluğu bulunan güçlü rakibi Zon'la karşılaştı.

İlk seti 11-8 kaybeden Kübra, ikinci seti rahat bir oyunla 11-3 alarak maça 1-1'lik dengeyi getirdi. Sonraki iki seti 11-9 ve 11-6 kaybeden 27 yaşındaki milli sporcu, sahadan 3-1 yenik ayrıldı ve finale kalamadı.

Masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 5) Ali Öztürk, bronz madalya kazandı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları masa tenisi tek erkeklerde (Sınıf 5) Ali Öztürk, yarı finalde son paralimpik şampiyonu Çinli raket Ningning Cao'ya yenilerek bronz madalyada kaldı.

Tokyo'da Büyükşehir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen masa tenisi müsabakalarında milli sporcu, 2016 Rio'da altın madalya alan ve dünya şampiyonluğu da bulunan Cao'ya karşı mücadele etti.

Setlerde güçlü rakibini zorlayan Ali, 11-7, 11-9 ve 11-9'luk set sonuçlarıyla 3-0 yenildi ve final oynama şansını kaybetti.

Avrupa Şampiyonası'nda bireysel olarak birer altın ve bronz, Dünya Şampiyonası'nda bir altın madalyası bulunan Ali Öztürk, kariyerine bireyselde ilk olimpiyat madalyasını da bronz olarak 2020 Tokyo'da ekledi. Ay-yıldızlı sporcu, takım kategorisinde ise 2016 Rio'da bronz madalya elde etmişti.

Okçuluk erkekler makaralı yay açık kategoride Bülent Korkmaz ve Murat Turan son 16 turuna kaldı

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları okçuluk erkekler makaralı yay açık kategoride Bülent Korkmaz ve Murat Turan, son 16 turuna yükseldi.

Yumenoshima Park'ta yapılan son 32 turu müsabakalarında, Bülent Korkmaz ile Fransız Daniel Lelou ve Murat Turan ile Ukraynalı Serhiy Atamanenko karşılaştı.

Bülent Korkmaz, Lelou karşısında 141-137 galip gelerek tur atladı. Murat Turan ise 5 set sonunda 139-139 eşitlikle tamamlanan mücadelede Atamanenko'yu beraberlik atışıyla mağlup ederek üst tura çıktı.

Son 16 turunda Bülent Korkmaz, Rusya Paralimpik Komitesi'nden Bair Shigaev'le, Murat Turan ise ABD'li Andre Shelby ile 31 Ağustos Salı günü mücadele edecek.

 

Halterde kadınlar 61 kiloda Yasemin Ceylan Baydar, dereceye giremedi

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları halterde kadınlar 61 kiloda Yasemin Ceylan Baydar, derece elde edemedi.

Milli halterci Yasemin Ceylan Baydar, Tokyo Uluslararası Forum'da podyuma çıktı.

İlk iki hakkında 112 kiloda başarılı olamayan Yasemin Ceylan Baydar, üçüncü denemesinde de 120 kiloyu kaldıramadı ve müsabakada sıfır çekti.

Bu sıklette Meksikalı Amalia Perez altın, Özbek Ruza Kuzieva gümüş, Nijeryalı Lucy Ejike bronz madalya kazandı.