250 kişiye mezar olan Ebrar Sitesi'nden mucize kurtuluş! Sevindiren haber 258 saat sonra geldi

Kahramanmaraş'ta depremin 258. saatinde Neslihan Kılıç isimli kadın, Ebrar Sitesi'nin enkazından sağ olarak kurtarıldı. "Çok dayanıklı" denilen Ebrar Sitesi'nin 12 bloğun 8'i yerle bir olmuş, 250 kişi hayatını kaybetmişti.

Kahramanmaraş Şazibey Mahallesi İsa Yusuf Alptekin Bulvarı'nda bulunan ve bugüne kadar en çok can kaybının yaşandığı Ebrar Sitesi Z Blok'da depremden 258 saat sonra yeni bir mucize yaşandı. İş makinesi operatörü Adnan Eşin, enkaz kaldırma çalışması yaptığı sırada kaldırdığı bir yatağın altından bir kişinin elinin hareket ettiğini fark edince ekiplere haber verdi.
250 kişiye mezar olan Ebrar Sitesi'nden mucize kurtuluş! Sevindiren haber 258 saat sonra geldi - Resim : 1
Hemen bölgeye yönlendirilen arama kurtarma ekipleri Neslihan Kılıç'a ulaştı. Yapılan çalışma ile depremden 258 saat sonra enkazdan çıkarıldı. Neslihan Kılıç olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 

250 kişiye mezar olan Ebrar Sitesi'nden mucize kurtuluş! Sevindiren haber 258 saat sonra geldi - Resim : 2

Enkazda Neslihan Kılıç'ı fark eden kepçe operatörü Adnan Eşin, "Biz orada çalışırken, bir boşluk yakaladım. Boşluğu takip ede ede giderken yatak odası gibi bir yere rastladım. Yatağı çektim, çeker çekmez biri elini kaldırdı. Daha sonra 2 elini de kaldırdı. Ben de durdum. Makineden fırladım. Gittim üstüne baktım yaşıyor. Hemen AFAD ekiplerine haber verdim. Hiç benimle konuşmadı. Zaten suratı gözükmüyordu" dedi.