26 Ocak uçak seferleri başladı mı? İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları başladı mı? 26 Ocak uçuşlar iptal mi?

Bugün uçak seferlerinde son durum merak edilen konular arasında. 26 Ocak uçak seferleri başladı mı? sorusu gündemde. Kar yağışından Havalimanları da nasibini aldı. Peki, İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları başladı mı? Herkes merak ediyor. 26 Ocak uçuşlar iptal mi?

26 Ocak uçak seferlerinde son durum!

İstanbul'da yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı İstanbul Havalimanı'nda seferler durdurulmuş ve birçok çalışan ile yolcular havalimanında mahsur kalmıştı. 26 Ocak günü yani bugün uçak sefelerinin yeniden başlayıp başlamadığı merak edilir oldu. "26 Ocak uçak seferleri başladı mı?" sorusuna yanıt aranıyor. Türk Hava Yolları (THY) uçak seferleri dün saat 00:00'a kadar durdurulmuştu. Peki, İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları başladı mı? Uçak seferleri dün iptal edilmişti. 26 Ocak uçuşlar iptal mi? İşte Havalimanı ve uçuş seferlerinde son durum...

26 Ocak uçak seferleri başladı mı?

İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışından dolayı iptal edilen birçok sefer sonrasında 26 Ocak günü en çok araştırılan soru "26 Ocak uçak seferleri başladı mı?" oldu. Şehir dışına veya yurt dışına çıkacakların akıllarındaki soru yanıt buldu. İstanbul Havalimanı'nda kademeli olarak uçuşlar başladı. THY'nin TK01 sayılı New York seferi, İstanbul Havalimanı'ndan ilk kalkan uçak oldu. New York seferinin ardından Miami, Houston, Londra ve Atlanta seferleri geldi. 

İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları başladı mı?

İstanbul Havalimanı'nda pistlerden biri saat 12.00 itibari ile uçuşlara açılmıştı. Kar yağışı sebebiyle havalimanına iniş yapamayan uçaklar başka şehşrlerdeki havalimanlarına yönlendirilecek. İstanbul Havalimanı'nda pist alanlarını temizleme çalışmaları devam ediyor. 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Twitter hesabından  İstanbul Havalimanı'nın 18/36 numaralı pistinin park yeri onayı alınarak divert (yönlendirme) uçuşlar öncelikli olacak şekilde 25 Ocak 2022 tarihi saat 12:00'de trafiğe açıldığı açıklandı.

Dün Türk Hava Yolları'nın Venezuella'nın başkenti Karakas'tan gelen TK183 sefer sayılı uçakla ilk iniş saat 12.30'da gerekleşti. Daha sonra da Meksika'nın Cancun şehrinden gelen TK181 sefer sayılı uçak iniş yaptı.