3,5 ayda hazırlandığı YKS'de '1671'inci oldum' demişti! Foyası ortaya çıktı, Bahanesi pes dedirtti!

Manisa'nın Selendi ilçesinde, liseyi dışarıdan bitiren 26 yaşındaki Filiz Sert’in, 3,5 ayda hazırlandığı üniversite sınavında, eşit ağırlıklı da 492,62 puan aldığını, 1671’inci olduğunu gösteren 2022 YKS belgesi gerçek çıkmadı.

'1671'inci oldum' demişti! Foyası ortaya çıktı!

Manisa’nın Selendi ilçesinde, liseyi dışarıdan bitiren 26 yaşındaki Filiz Sert’in, 3,5 ayda hazırlandığı üniversite sınavında, eşit ağırlıklı da 492,62 puan aldığını, 1671’inci olduğunu gösteren 2022 YKS belgesi gerçek çıkmadı. Sert’in, sınavdaki başarı iddiasının gerçek olmadığı yönündeki ihbar adının açıklanmasını istemeyen bir ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) yetkilisi tarafından DHA’ya iletildi."TC numaramı hatırlamıyorum”

Kendi gibi Manisalı olan Filiz Sert’in puanını incelediğini söyleyen görevli, “Aldığı puanla ilk 2 milyonluk gruba girebilmiş” dedi. Bu uyarının ardından DHA muhabirinin yeniden temas kurduğu Filiz Sert, elindeki belgenin gerçek olduğunu söyledi. TC kimlik numarasıyla sonucu ÖSYM’nin internet sitesinden kontrol etme teklifini ise “TC numaramı hatırlamıyorum” diye geri çevirdi."Hayatta ne olacağı belli olmuyor"
Hep savcı olmayı hayal ettiğini belirten Sert, ilk tercihinin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden yana kullanacağını söylemiş, bu fakülteye kayıt yaptırabilmek için puanının tuttuğunu belirtmişti. Sert, "Okumanın yaşı yok. Hayatta ne olacağı belli olmuyor. Ailelere, ekonomik durumları kötü de olsa çocuklarını okutmalarını tavsiye ediyorum" demişti.

"Pişmanım"

Filiz Sert olaydan sonra yakın çevresine böyle bir şey yaptığı için çok pişman olduğu söylediği öğrenildi.

"Sosyal medyada gündem oldu"

Filiz Sert'in YKS ile ilgili hikayesi sosyal medyada da gündem oldu! Filiz Sert'in yaptığı ilginç uygumalayı paylaşan kullanıcılar şaşkınlıklarını belirtti.