A Haber'den Kudüs özrü

A Haber kanalında yapılan canlı bağlantıda Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak gösterilmesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Yoğun tepiklerin ardından kanal izleyicilerinden özür diledi.

Google Haberlere Abone ol

A Haber sunucusu Zeynep Bayramoğlu'nun Anadolu Ajansı editörü Turgut Alp Poyraz ile Kudüs'ten yaptığı canlı bağlantıda, Kudüs'ün İsrail'in başkenti gibi gösterilmesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Twitter'da "Kudüs kırmızı çizgimizdir" etiketiyle Türkiye gündemine ilk 5'e giren konuyla ilgili kanaldan özür açıklaması geldi.

Özür mesajı geldi

Yayınlanan özür mesajında, şu ifadelere yer verildi: "A Haber kuruluşundan bugüne Filistin davasına sahip çıkıp Filistinli kardeşlerimizin sesi olmuştur ve olmaya da devam edecektir. A Haber her zaman mazlum coğrafyadaki halklarımızın yanında olan, binlerce haber ve belgesel yaparak onların haklı davasını savunan televizyon kanalıdır. Canlı yayın bağlantısında bir lokasyon hatası yapılmıştır, bu hata bizleri derinden üzmüştür. Bu nedenle halkımızdan özür dileriz. Kudüs Filistin'in başkentidir ve ilelebet öyle kalacaktır."