Cinsel istismarcı suç makinesi!

Adana'da kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülerek linç edilmek istenen zanlının 26 suç kaydı olduğu anlaşıldı. Zanlı, son eylemi nedeniyle tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol

Adana'nın merkez Seyhan ilçesi, 2000 Evler Mahallesi'nde meydana geldi. Mahallelinin iddiasına göre bir şahıs kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Kız çocuğunun bağırmasıyla mahalleli toplanıp şüpheliyi yakaladı. Bazı vatandaşlar da polise haber verdi. Kızgın kalabalık polis gelinceye kadar şahsı darp etmeye başladı. Olay yerine gelen polis linç edilmek istenen kişiyi vatandaşların elinden aldı. Vatandaşların tekme ve tokatlarla darp ettiği zanlı, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Zanlının isminin Yusuf T. (32) olduğu ve olay günü motosiklet ile giderken iki kız çocuğunu taciz ettiği, bu nedenle mahalleliyi isyan ettirdiği ortaya çıktı.

Suçlamaları kabul etmeyen zanlı adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanan zanlının aralarında cinsel istismar, yaralama, tehdit, hakaret gibi 26 suç kaydının bulunduğu öğrenildi.