Aile destek programı kapsamında Açık Kapı üzerinden Kurban Bayramı harçlığınızı almayı unutmayın! 750 TL bayram harçlığı nasıl alınır? 750 TL bayram Harçlığı başvurusu

Kurban Bayramına çok az bir zaman kala gözler devlet desteklerine çevrildi. Emekli zammı, asgari ücret zammı, ikramiyeler belli olurken vatandaşa ufak da olsa nefes aldıracak bir destek ödemesi de E devlet açık kapı üzerinden yapılıyor. 750 TL bayram harçlığını almayı unutmayın. İşte Bayram harçlığı için başvuru kanalları ve başvuru şartları…

750 TL Bayram Harçlığınızı hemen alabilirsiniz

Devletin Aile Destek Programı kapsamında dar gelirli vatandaşlar için yapılacak olan ödemelere bir de bayram harçlığı ekleyebilirsiniz. Devlet eliyle bayram harçlığı e devlet açık kapı üzerinden yapılacak. Başvuru şartları ve başvuru kanallarını da haberimizin ilerleyen satırlarında bulabilirsiniz. Peki kimler faydalanabilir? İşte tüm ayrıntılar.

Devlet maddi durum açısından zor durumda olan vatandaşlarını bu bayramda da unutmadı e devlet açık kapı üzerinden 750 TL olan bayram harçlığınızı alabilirsiniz. Üstelik herhangi bir yardım almış olsanız dahi şartlar karşıladığı takdirde 750 liralık bayram harçlığı desteğinden yine de faydalanabilirsiniz.

Pandemi dönemi ve daha önceki bayramlarda da yapılan bu yardım Kurban Bayramı’nda da tekrar gündeme geldi.

750 TL’lik Bayram harçlığı parası için başvuru nasıl yapılır?

750 TL’lik bayram harçlığı gibi Aile Destek Programı’na başvuruda bulunabilmek için iki seçeneğiniz mevcut. Bunlardan birisi E devlet açık kapı üzerinden yapacağınız başvurudur. İkincisi ise E devlet şifresi olmayanlar için geçerli. Bu durumda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan sosyal yardımlaşma ve dayanıima vakıflarından bizzat müracaat edebilirsiniz.

750 TL’lik Kurban Bayramı Harçlığı Başvuru şartları nelerdir?

- T.C. vatandaşı olmak
- Mavi kart sahibi olmamak
- 18 yaşından büyük olmak
- Türkiye’de ikamet etmek.

Kimler 750 TL’lik bayram harçlığı desteğinden yaralanamaz?

Aile üyeleri arasında memur, noter, kamu işçisi, muhtar, yurtdışında çalışan veya yurtdışı borçlanan, özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişiler bulunuyorsa bayram harçlığı destek programından yararlanamamaktadır.

Aile Destek Programı çerçevesinde başvuırularınızı yaptıktan sonra başvuru değerlendirme sonrasındaki sonuçlar neticesinde bayram harçlığınız Kurban Bayramı’ndan hemen önce hesaplarınıza yatırılmaktadır.

750 TL’lik Bayram harçlığı ailelerin durumlarına göre 450 TL’ye kadar düşebilmektedir.