Şamil Tayyar'dan Mehmet Ali Çelebi'ye gönderme!

Barış Yarkadaş'ın tv100 canlı yayınında gündeme getirdiği İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AK Partiye katılacağı haberi gündem yarattı. AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin AK Parti'ye geçeceğine dair iddia hakkında dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bir vekil partisinden ayrılıyorsa...

Şamil Tayyar'dan Mehmet Ali Çelebi'ye gönderme!

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar herhangi bir milletvekilinin partisinden ayrıldıktan sonra milletvekilliğini bırakması gerektiğini belirterek "Bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır. Zira, oylar seçildiği partiye emanettir" dedi.

İşte Şamil Tayyar'ın paylaşımı şu şekilde:

"İsteyen istediği partiye geçebilir, nihai karar millete aittir. Lakin, bir vekil partisinden ayrılıyorsa vekilliği bırakmalıdır. Zira, oylar seçildiği partiye emanettir. Partiler ise gidene hain deyip geleni kutsallaştırırsa sivil siyaset zarar görür, güven azalır. Naçizane…"

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, 29 Ocak 2021 tarihinde CHP'den istifa etmişti. Çelebi, CHP'de ayrıldıktan sonra Muharrem İnce'nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi'ne 17 Mayıs 2021 tarihinde katıldı ve 25 Şubat 2022 tarihinde ise Memleket Partisi'nden istifa etmişti.