AK Partili Numan Kurtulmuş: Bu millet bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi'nde konuştu.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partililere seslenerek, "Şunu asla unutmayın. Bu millet bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Çok büyük hizmetler yaptık. Bazen düşünüyoruz. Hizmetleri 2 gün saysak bitmez. Her gün geçtiğimiz yerlerde büyük hizmetler var. Bu hizmetleri yaparsınız ama hepsinden iyicesi bir gönüle girmektir. Gönüllere girdikçe biz başarılı olmak durumundayız." dedi.

Kurtulmuş, Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Sancaktepe 5. Olağan İlçe Kongresi'nde partililere hitap etti.

Kongrelerdeki "İnandığın yolda yürü" sloganına dikkati çeken Kurtulmuş, "İnandığımız yol, yeniden büyük Türkiye'nin kurulmasıdır. Yeniden güçlü ve büyük Türkiye'yi kurmak için gece gündüz mücadele etmek, takatimizin sonuna kadar milletimizle bu kutsal yolculuğu tamamlamaktır. İnandığımız yol Türkiye'yi maddi ve manevi anlamda güçlü ve müreffeh yapmak için mücadele etme yoludur. İnandığımız yol halkın duasını ve Hakk'ın rızasını kazanmak için gayretle mücadele etme yoludur." diye konuştu. 

"Büyük başarılar kazandı"

Kurtulmuş, asla vazgeçmeden büyük hedefler için yollarına devam edeceklerini dile getirerek, Türkiye'nin geçmişle kıyas edilemeyecek kadar çok büyük başarılar kazandığını söyledi. 

Türkiye'nin Doğu Akdeniz ve Karadeniz'deki faaliyetleri, Kapalı Maraş'ın açılması, Karabağ'ın kurtarılması gibi gelişmelere vurgu yapan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Bunların hepsi Türkiye'nin güçlü bir devreye girmek üzere olduğunu gösteriyor. Türkiye bundan sonra çok daha başarılı bir şekilde Allah'ın izniyle yürüyüşüne devam edecek. Türkiye bu istikamette yürürken, birileri de bu gidişatı engellemek için çelme takmaya çalışacak. Türkiye'yi bu yoldan geri çevirmeye çalışacaklar. Türkiye'yi kendi içerisinde suni gündemlerle meşgul ederek, enerjisini toprağa vermek isteyecekler. Birileri Türkiye'de devletle milletin arası açılsın diye bazı darbe düşüncelerini akıllarından geçirecek. Birileri geçmiş dönemlerin özlemi içerisinde milletin evlatlarını birbirinden ayırt etmeye çalışacak. Başörtülüler-başı açıklar diye... Bir zamanlar yaptıkları gibi sağcılar-solcular, Aleviler-Sünniler, Türkler-Kürtler diye bu milleti ayırmaya çalışanlar, aramızı bozmak isteyenler olacak. İşte tam da inandığımız yolda yürümek demek, bütün bu ayrıştırmalara müsaade etmeden sabırla ve inatla daha güçlü bir Türkiye istikametinde yürüyüş demektir."

"Gerekli cevapları vereceğiz"

Kurtulmuş, işi ve derdi olanın AK Parti kadroları olduğunu belirterek, bu yolculuğu engellemeye çalışanlara gerekli cevapları vereceklerini anlattı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın reform konusundaki açıklamalarına dikkati çeken Kurtulmuş, "Türkiye'nin her sıkıştığı dönemde, problem olan ve daraldığımız dönemlerde güçlü reform iradesiyle yolumuz açılmış ve daha ileriye gitmiştik. Pandemi sırasında ortaya çıkan birtakım zorlukların ve Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunların aşılabilmesi için çok güçlü bir reform iradesini üç alanda da ortaya koyacağız. Hukuk, ekonomi ve siyaset alanında ilgili bakanlarımızın çalıştığı artık hemen hemen hazır hale geldiği reform paketini kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.

Türkiye'de suni gündemler oluşturulduğuna vurgu yapan Kurtulmuş, 2023 ve 2024 seçimlerinde AK Parti'nin gücünü ortaya koyacağını söyledi.

Kurtulmuş AK Parti'nin 19 yıldır iktidarda olduğunu anımsatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şunu asla unutmayın. Bu millet bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Çok büyük hizmetler yaptık. Bazen düşünüyoruz. Hizmetleri 2 gün saysak bitmez. Her gün geçtiğimiz yerlerde büyük hizmetler var. Bu hizmetleri yaparsınız ama hepsinden iyicesi bir gönüle girmektir. Gönüllere girdikçe biz başarılı olmak durumundayız. Cumhurbaşkanımızın halkımız tarafından bu kadar güçlü bir şekilde desteklenmesinin en temel nedeni de gönüllere girebiliyor olmasıdır. "