ALES soruları ve cevapları açıklandı! İşte 2020 ALES/2 soruları cevap anahtarı...

Salgın tedbirleri nedeniyle ertelenmesinin ardından 21 Şubat Pazar günü merkezi olarak gerçekleştirilen ALES/2 oturumuna ilişkin Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.

Google Haberlere Abone ol

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmesinin ardından 21 Şubat tarihinde gerçekleştirilen ALES/2'nin soru kitapçığı ve cvap anahtarı yayımlandı. Adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 22 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecek.

ALES soruları ve cevapları ile ilgili ÖSYM tarafından son dakika açıklaması yapıldı. 21 Şubat tarihinde düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2020-ALES/2) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının yüzde 10’u aşağıdaki bağlantıda erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 22 Şubat 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebilecek.

ALES/2 SORU KİTAPÇIĞI