Wonderkid Julien Duranville hayatının şansını yakaladı! İşte yeni takımı!

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund, Anderlecht'in 16 yaşındaki genç yıldızı Julien Duranville'i renklerine bağladı.

Wonderkid Julien Duranville hayatının şansını yakaladı! İşte yeni takımı!

Almanya Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund, Anderlecht'in genç futbolcusu Duranville'i renklerine bağladı.

DURANVILLE, HER İKİ KANATTA DA OYNAYABİLİYOR

Her iki kanatta da oynayabilen 16 yaşındaki oyuncu Julien Duranville, Anderlecht 2 takımıyla bu sezon Belçika 2. Ligi'nde (Challenger Pro League) 4 maçta 1 gol, A takım ile ise Jupiler Pro League’de 6 müsabakada 1 gol kaydetti.

SEBASTIAN KEHL: “BİZİM RENKLERİMİZİ GİYMESİNDEN ÇOK MEMNUNUZ”

Borussia Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl, Duranville’in transferine ilişkin kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, genç oyuncuya övgüler yağdırdı.

Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl, Julien Duranville transferiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Julien ve ailesinin bize büyük güven duymasından ve artık bizim renklerimizi giymesinden çok memnunuz. Julien, büyük potansiyel gördüğümüz hızlı, teknik olarak güçlü bir kanat oyuncusu.

Geçmişte birkaç kez yaptığımız gibi, onun potansiyelinden yararlanmak ve gelişimini desteklemek için önümüzdeki yıllarda birlikte çalışmak istiyoruz. Şimdiki odak noktamız genç yetenekler. Julien'i profesyonel kadromuza ve yeni ortama mümkün olan en kısa sürede entegre etmek ve onu kademeli olarak Bundesliga seviyesine çıkarmak istiyoruz.”