Almanya'da 94.8 milyon euro'luk ikramiye Türk vatandaşına isabet etti!

Avrupa'nın en büyük sayısal lotosu olan Eurojackpot Almanya'da yaşayan bir Türk vatandaşına isabet etti. 94.8 milyon euro'luk büyük ikramiyeyi kazanan Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Gütersloh kentinin Rietberg kasabasında yaşadığı açıklandı. TL karşılığı ve aylık faizine inanamayacaksınız.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Avrupa'nın en yaygın sayısal loto oyunu olan Eurojackpot’un 94,8 milyon Euro'luk ikramiyesi, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Gütersloh kentinin Rietberg kasabına yaşayan bir Türk vatandaşına isabet etti. Talihli Türk, Münster'deki Westlotto Genel Merkezi'ne giderek, kuponunu doğrulattı.

Danışmanlık hizmeti verilecek

Westlotto Genel Müdürü Andreas Kötter yaptığı açıklamada, “Kazanan, Eurojackpot'u uzun süredir düzenli olarak oynuyordu. Westlotto’nun ikramiyeyi kazananlardan sorumlu ekibi talihli kişiye, 90 milyon euroyu nasıl kullanmaya devam edeceği konusunda danışmanlık verecek. Bu sadece yeni varlıkların kullanımı değil, aynı zamanda vergi ve yasal konuları da içeriyor” dedi.

Büyük ikramiye 18,75 euroluk kupona isabet etti

Kötter, talihlinin 18,75 euroluk bir kuponla 94.8 milyon euroluk ikramiyeyi kazandığını ifade etti. Kötter, şanlı kişinin oynadığı numaraların 10, 19, 32, 36 ve 46 sayıları ile yedek sayılar olan 4 ve 6'yı doğru tahmin ederek, bu ikramiyeyi kazandığını belirtti. Diğer taraftan büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin güvenlik gerekçesi ile açıklanmadı.

94,8 milyon euro kaç TL?

848 milyon 460 bin lira (848.460.000 TL) yapıyor. Eğer bu parayı aylık faize yatırırsanız aylık olarak getirisi 10.268.690,55 TL. Yani her ay hesabınıza 10 milyon TL'nin üzerinde para daha eklenecek.