73 yaşındaki kadın komşularına 58 milyon TL miras bıraktı

"Ev alma, komşu al" ata sözü bir kez daha gerçek oldu. 73 yaşında hayatını kaybeden kadın, komşularına 58 milyon TL miras bıraktı. Kimsenin inanamadığı bu olay Almanya'da gerçekleşti.

Google Haberlere Abone ol

Mutlu bir hayat süren köy sakinleri, yaşamları boyunca Renate Wedel ile komşuluk yaptı. 6 köyden oluşan kasabada çok sayıda insan yaşamamasına karşın, herkesin ilişkileri iyi olduğu için sürekli diyalog halinde oldular.

Almanya’nın Hessen eyaletinde 2019 yılında hayatını kaybeden 73 yaşındaki Renate Wedel, yaşadığı kasaba sakinlerine 6.2 milyon euro (58 milyon TL) miras bıraktı.

Almanya’nın Hessen eyaletinde yer alan ve 6 köyden oluşan Waldsolms kasabasında yaşayan ve 2019 yılında hayatını kaybeden Renate Wedel adlı (73) kadın, komşularına 6.2 milyon euro miras bıraktı. Waldsolms belediyesinin web sitesinde yer alan duyuruya göre, 1975 yılında Waldsolms’a yerleşen o zamandan bu yana kasabada yaşayan ve 2019 yılında vefat eden Wedel’in topluluğun sakinlerine 6.2 milyon euro (yaklaşık 58 milyon TL) miras bıraktığı ortatya çıktı. Wedel’in düzenlediği vasiyetnamede yer alan mirasın bir banka hesabı, hisse senetleri, değerli eşyalar, ev ve mülkten oluştuğu açıklandı.

Önce kimse inanamadı

Yerel belediye Başkanı Bernd Heine konuyla ilgili şoke olduğunu ifade ederek "İlk başta bunun mümkün olmadığını düşündüm, bir virgülün kaydığını düşündüm” dedi. Waldsolms topluluğu sözcüsü ise yaptığı açıklamada, "Waldsolms topluluğu olarak bu önemli miras için Wedel çiftine teşekkür ediyoruz. Mirasın büyük bir kısmının kasabadaki tesis ve altyapı çalışamaları için kullanılacak" diye konuştu.