Altılı masada o ismi Uysal veya Karamollaoğlu önerecek! Bu kulisleri ilk kez duyacaksınız! Deniz Gürel tv100 Ana Haber’de açıkladı

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, altılı masa liderlerinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına olan bakışlarını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, genel seçim tarihine ilişkin olarak 14 Mayıs tarihini işaret etmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı programda cumhurbaşkanı adayı ile ilgili olarak açıklamalarda bulunmuş ve altılı masanın Cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat’ta duyurulacağını belirtmişti.

tv100 Ankara Temsilcisi Deniz Gürel, siyasi koridorlardaki son kulis bilgilerini Ece Üner ile tv100 Ana Haber’e bağlanarak anlattı.

Deniz Gürel, “Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün ilk yetkiyi alan Genel Başkan’dı, partisinden o masada bütün kararı almak adına tüm yetkili organlardan tek karar verici olarak yetkiyi aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına bir defansı yok. Kemal Bey’i destekliyor gibi görünüyor. DEVA Partisi, kısa listeyle gidecek. Ali Babacan’da partisinden yetkiyi aldı. Sürpriz isimler olabilir Babacan’ın listesinde ama temelde Kılıçdaroğlu’na o da razı gözüküyor” bilgisini paylaştı.

Deniz Gürel, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Demokrat Partisi ve Saadet Partisi son aylarda yaptıkları bütün toplantılarda Kılıçdaroğlu’na destek verdiğini söylüyordu.

Kılıçdaroğlu, kendi ismini ‘Ben adayım’ diye getirmeyecek. Partisinin kulislerinden edindiğimiz bilgilere göre… Muhtemelen Kılıçdaroğlu’nun ismini Sayın Uysal ya da Sayın Temel Karamollaoğlu getirecek ‘Kemal Kılıçdaroğlu aday olsun’ diye.

İYİ PARTİ CEPHESİ NE DİYOR?

İYİ Parti’de kuru kuruya ‘Kılıçdaroğlu aday olmasın’ diye bir karşıtlık yok. Akşener’in en büyük endişesi kendi tabanının Kılıçdaroğlu’nun adaylığına razı olmayacağına yönelik. Kılıçdaroğlu aday olsa da Akşener, ‘Kılıçdaroğlu’nu destekleyin’ dense de İYİ Parti tabanının Kılıçdaroğlu’na yönelmeyeceği endişesi ve ‘Kazanabilir aday’ tanımlaması vardı. O tanımlamanın içine Sayın Kılıçdaroğlu’nun doldurup doldurmadığıyla ilgili endişe halen sürüyor. Akşener’de kendi kurmaylarıyla önümüzdeki hafta, partisinin üst isimleriyle bir araya gelecek. İsimleri değerlendirecek. Şu an için İYİ Parti’de öne çıkan isimler halen daha Kılıçdaroğlu değil, Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş ismin masaya gitmesi bekleniyor”