Altın madeninde patlama: 22 madenci mahsur kaldı

Altın madeninde meydana gelen patlama nedeniyle 22 madenci mahsur kaldı. Patlama madenin girişinden 240 metre uzaklıkta meydana geldiği, madencilerin ise girişten 600 metre uzaklıkta çalıştığı açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Çin’de altın madeninde meydana gelen patlama nedeni ile 22 madenci mahsur kaldı.
Çin’in doğusundaki Shandong eyaletine bağlı Qixia'da bulunan Wucailonghushan altın madeninde patlama meydana geldi. Patlama sebebi ile 22 madenci madende mahsur kaldı. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda arama-kurtarma ekibi sevk edilirken, ekipler mahsur kalan madencilere ulaşmak için açtıkları kuyudan çelik halatlar uzatması ile madencilerin hayatta olduklarını öğrendi. Açılan kuyudan madencilere yardım malzemesi ulaştırdı.

Çelik halatla not: Hayattayız

Madenciler, gönderilen çelik halat yardımıyla ekiplere hayatta olduklarına dair not yolladı. Yetkililer madencilerin gönderdiği notun ardından yaptıkları açıklamada, 12 madencinin hayatta olduğunu, 10 madencinin durumunun ise belirsiz olduğunu aktardı. Yetkililer, madenin 5’inci orta bölümünde 11 madencinin, madenin 6’ncı orta bölümünde ise 1 kişinin olduğunu ifade etti.
Yetkililer, patlamanın madenin girişinden 240 metre uzaklıkta meydana geldiğini, 22 madencinin ise girişten 600 metre uzaklıkta çalıştıklarını belirtti.