Ambulansa yol vermemenin bedeli ağır oldu! Tepkilere neden olan düğün konvoyuna ceza yağdı

İstanbul Fatih'te vakaya giden ambulansa dakikalarca yol vermeyen ve büyük tepkilere yol açan düğün konvoyundaki araç sürücüleri ve yolculara toplam 118 bin 487 lira idari para cezası kesildi.

Ambulansa yol vermemenin bedeli ağır oldu! Tepkilere neden olan düğün konvoyuna ceza yağdı

Fatih'te vakaya giden ambulansa yol vermeyerek sosyal medyada büyük tepkilere neden olan düğün konvoyuna ceza yağdı. Olayla ilgili inceleme başlatan ekipler, düğün konvoyundaki 5 araç sürücüsü ve yolculara 118 bin 487 lira para cezası kesti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılan araştırmalarda, geçiş üstünlüğü bulunan ambulansa yol vermeyen 5 aracın plaka bilgileri tespit edildi.

Araç sürücüleri R.A.İ, M.H.N, A.A.H, H.K. ve Z.T. ile araçlarda yolcu olarak bulunan M.E.İ, İ.E.İ, M.E. ve İ.E.İ. yakalandı.

Araç şoförleri ve yolcu olarak bulunan kişilere, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun ihlal edilen ilgili maddeleri uyarınca toplam 118 bin 487 lira idari para cezası uygulandı. Araçlar, ilgili kanunun "Korsan taşımacılık" maddesi uyarınca 60 gün trafikten men edildi.

Ayrıca 5 araç sürücüsü hakkında "Trafiği tehlikeye düşürmek" suçundan adli işlem başlatıldı.