Bir döneme damga vurmuştu! Bomba serisinin dizisi geliyor!

Boksör Rocky Balboa karakteriyle tanınan İtalyan kökenli 74 yaşındaki Amerikalı oyuncu Slyvester Stallone, bir döneme damga vuran Rocky serisinin dizisinin çekileceğini açıkladı. İşte detaylar...

Damga vuran bomba serisinin dizisi geliyor!

Beyazperde'nin haberine göre, Slyvester Stallone, Rocky'nin geçmişine götüren bir dizi senaryosu üzerinde çalışıyor. Bir boksörün kariyerini ve özel hayatını anlatan Rocky serisinin 6 filmi var. Yakın zamanda spin-off'u Creed serisi de Rocky'nin kaldığı yerden devam etmesini sağladı.

Sylvester Stallone, sosyal medya üzerinden şunları söyledi:

"Streaming için Rocky'nin geçmişini anlatan bir senaryoyu bu sabah yazmaya başladım. Karakterlerin kalbine gitmek için 10'ar bölümden oluşan birkaç sezon olacak.

 

Seriye ait ilk film, 1976 yılında gösterime girmişti. Filmin konusu ise şöyleydi: Rocky Balboa boş zamanlarında yaşadığı küçük şehrin yerel kulüplerinden birinde boks yapan amatör bir boksördür.

 

Amerika'da yeni yılın boks maçlarının programları tamamlanmak üzeredir, ancak Apollo Creed isimli yenilmez boksör sakatlanmıştır. Bu başarılı boksörün önerisi üzerine turnuvaya adı duyulmamış amatör bir boksör alınacaktır.

 

Bu isim de Rocky'den başkası değildir. Rocky artık yılın en önemli maçının aktörlerinden biridir ve bu zorlu hazırlanma sürecinde en büyük yardımcısı antrenörü Mickey ve büyük aşkı Adrian olacaktır.