Prens Harry'den bomba uyuşturucu itirafı! Sebebi ortaya çıktı!

Amerikalı oyuncu ve manken Meghan Markle ile 2018 yılında dünyaevine giren Prens Harry, uyuşturuyu neden kullandığını ilk kez itiraf etti. Sussex Dükü, duygularını maskelemek için bunu yaptığını belirtti.

Prens Harry her şeyi itiraf etti!

Prens Harry, annesinin ölümü nedeniyle yaşadığı travmanın kendisini alkole ve uyuşturucu kullanımına sürüklediğini söyledi.

Sussex Dükü, duygularını maskelemek için bunu yaptığını belirtti. İşte Prens Harry'nin ses getiren açıklamaları...

Prens Harry, Galler Prensesi Diana Ağustos 1997'de Paris'te bir araba kazasında hayatını kaybettiğinde 12 yaşındaydı. BBC'nin 1995'te bomba etkisi yaratan röportaj için Prenses Diana'yı kandırdığının kanıtlanmasının ertesinde Prens Harry zihinsel sağlıkla ilgili bir belgeselde çocukluk travmalarına dair itiraflarda bulundu.

Harry, 20'li ve 30'lu yaşlarında kraliyet yaşamının baskısıyla başa çıkmaya çalışırken çok fazla içtiğini, uyuşturucu kullandığını ve ağır anksiyete ile panik ataklar geçirdiğini anlattı.

Ağır anksiyete ve panik ataklar geçirdi

1996'da Prens Charles'dan boşanan Prenses Diana'nın Ağustos 1997'de paparazzilerden kaçmaya çalışırken otomobil kazasında ölümünün yarattığı travmayla mücadele ederken 'bir haftada içilen alkol miktarını bir günde içtiğini, annesinin ölümünden 10 yıl sonra bile, hissettiklerini daha az hissetmek için uyuşturucu kullandığını' belirten Harry, kamusal görevleri yerine getirmesi gereken kraliyet ailesinin üst düzey üyesi olarak 'ağır anksiyete ve panik ataklar geçirdiğini' aktardı.

"Bir şeyi maskelemeye çalıştığım için"

"İçmeye istekliydim, uyuşturucu almaya istekliydim, hissettiklerimi daha az hissettiren şeyleri denemeye ve yapmaya istekliydim. Cuma veya cumartesi gecesi bir haftalık alkol içerdim; bundan zevk aldığım için değil, bir şeyi maskelemeye çalıştığım için."