1800 TL’lik KYK yardımı nasıl alınır? KYK yemek yardımına kimler başvurabilir? KYK yemek başvuru şartları neler?

Yurtta kalan öğrenciler için yemek yardımı yapılıyor. Yemek yardımı ne kadar? Kimler KYK yemek yardımına biavurabilir? Yemek yardımı başvuruları nereden yapılıyor gibi bir çok araşitırma yapılıyor. İşte tüm detaylar...

Kaynak: tv100.com

KYK tarafından yemek yardımı da yapılmakta. Ancak açıklanan yemek yardımından kimlerin faydalanacağı ve faylanmak için ne gibi şartların sağlanacağı açıklanmamıştı. Haberimizde KYK tarafından verilen yemek yardımında kimlerin başvuracağı ve başvuran kişilerin ne gibi şartlar taşıması gerektiği de yer alıyor.

KYK tarafından üniversite öğrencilerine 1800 liralık yemek yardımı yapılıyor. Bu yardım KYK yurtlarını tercih eden öğrenciler için büyük önem taşıyor. Peki KYK tarafından verilen 1800 liralık yemek başvurusundan hangi öğrenciler faydalanabiliyor? Kimler nasıl başvurabilir. İşte cevabı

KYK beslenme yardımı nasıl alınır?

KYK yurtlarında konaklamakta olan öğrenciler beslenme yardımından faydalanabiliyor. Bu yardımı alabilmek için özel bir başvuru yapmak gerekmiyor.

KYK yurdunda barınan bütün öğrenciler yemekhanelerde ücretsiz olarak yemek yiyebiliyor. Bu, ilgili yurtlarda kalan herkese tanınmış temel haklardan biri. Dolayısıyla hususi bir şey yapmanıza ihtiyaç yok.

KYK yemek yardımı ne kadar oldu?

Geçtiğimiz yıl 750 TL civarında olan KYK yemek yardımı 2022 itibariyle 1800 TL olmuş durumda. Tabii ki bu ücret her yıl değiştiği için sabit kalmayacak.

KYK yemek yardımı arttı mı?

Önceki yıllara göre belirgin bir artış yaşandığından söz etmek mümkün. KYK yurtlarından herhangi birinde kalan öğrenciler söz konusu yardımdan yararlanabiliyor. Herhangi bir platform üzerinden başvuru yapmaları, form doldurmaları gerekmiyor.

Doğalgazda Aralık tarifesi belli oldu İzmir'de ekmeğe zam! Kritik kanun teklifi! TBMM’den geçti Bakan Akar, ABD'li mevkidaşıyla görüştü Bakan Koca'dan uyarı üstüne uyarı! Aytunç Erkin’den tv100’de dikkat çeken ifadeler