'Suriyeliler geri gelmesin' protestosu yapıldı

1 Milyon Suriyelinin geri dönüş projesi, Afrin'de yaşayan Suriyeliler tarafından protesto edildi. Basın açıklaması yapan kalabalık bir grup; Türkiye'de yaşayan vatandaşlarının dönmesini istemediklerini açıkladı.

This browser does not support the video element.

Suriyelileri geri göndermeyle ilgili tartışmalar Türkiye'nin siyaset gündeminde de güncelliğini korurken, Suriye'de de Suriyelilerin geri getirilmemesi yönünde gösteri düzenlendi.

Yapılacak konutlara yerleştirilecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yaşayan 1 milyon Suriyeli'nin geri dönüşü için hazırlıklar yapıldığını ve bu kapsamda İdlib'deki briket ev sayısının 100 bine çıkarılacağını söyledi, 4 ayrı bölge için daha benzer bir planı açıkladı. Erdoğan, Türkiye'de bulunan başta Azez, Cerablus, El Bab ve Tel Abyad kökenliler olmak üzere 13 bölgeye 1 milyon kişinin dönüşü için de benzer bir proje planladıklarını söyledi.

Afrin'de protesto edildi

Tamga Türk'ün aktardığı habere göre, Afrin'de yaşayan bazı Suriyeliler eylem yapıp basın açıklaması ile Türkiye'deki Suriyelilerin ülkeye geri gelmemesi için çağrıda bulundu.

Sele kapılan çocukları boğulmaktan kurtardı Ertan Özyiğit ile Kayıt Dışı - 24 Haziran 2022 Elektrikli otomobil 3. kattan düştü: 2 ölü Garaja giren 2 ayının kavgası kamerada Ülke bu olayla ayağa kalktı Ölüme ramak kala!