Türkiye

Okullar pazartesi açılacak mı?

İstanbul'da yarın çok kuvvetli bir kar yağışı beklenirken, uyarılar peş peşe geldi. AKOM, İBB, Valilik vatandaşları önlem almaları ve evden çıkmamaları konusunda uyarırken; hem aileler hem öğrenciler "Pazartesi okul açılacak mı?" diye merak etti. İşte "Okullar tatil edilecek mi?" sorusunun yanıtı...

Bu kare hayrete düşürdü! Gördüğünüz ahtapot değil

Diyarbakır'da görüntülen bu kare görenleri hayrete düşürdü. Ahtapot gibi görüntüsü olan 6 bacaklı kuzunun fotoğraflarını görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

İstanbullara kritik uyarı! Yarına dikkat

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla İstanbulluları uyarmaya devam ediyor. Yarın beklenen kar yağışı hakkında bilgi veren Ökten, İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen yağışın hafızalara kazınacağını dile getirdi.

Bunu yapan patronlara kötü haber!

Bursa'da, çalışanının bilgisayarını rızası olmadan inceleyen ve ardından tazminatsız kovan patrona mahkemeden kötü haber geldi. Yerel mahkeme, olayın hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle yapılan iş feshini haksız buldu.

Doğal gazı bırakıp sobaya döndüler!

Eskişehir'de pandemiyle birlikte şehirden köylere olan göçlerin artmasıyla birlikte pek çok vatandaş, sobalara ilgi göstermeye başladı. Doğal gaz olmasına rağmen sobaya olan ilginin sebebi ise şaşırttı. Soba alan ve kullanmaya başlayan kişiler, nostalji amacıyla sobaya ilgi gösterdiklerini söyledi.

Öğrencilerden örnek davranış!

Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda kalan öğrencilerin başlattığı proje takdir topladı. Öğrenciler tarafından hayata geçirilen "Komşum" projesi ile yüzlerce ailenin yüzü güldü.

Bebeğiyle ilk buluşma anı yürekleri sızlattı!

Sakarya'nın Pamukova ilçesi Elperek Mahallesi'nde dini nikahlı eski eşi tarafından yüzünden bıçaklanan kadın, yaşanan olayın ardından 10 aylık bebeği ile buluştu. O anlar herkesin tüylerini diken diken etti.

İçişlerinden eğitim öğretim genelgesi!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine eğitim öğretiminin 2. yarı yılı için genelge gönderdi. Genelgede alınacak asayiş ve trafik tedbirleri valiliklere bildilrildi.

Evde beslediği şey herkesi ürküttü

Bir kadının evinin salonundan hayvanına seslenerek sevdiği anlar sosyal medyada gündem oldu. Kadın oturduğu yerden “kızım” diye seslenerek sevdiği evcil hayvanı komodor ejderi çıkınca videoyu izleyenler hayret içerisinde kaldı. O anlar sosyal medyada paylaşılırken kullanıcılar yorum yağdırdı.

Bebeğiyle ilk buluşma anı yürekleri sızlattı!

Sakarya'nın Pamukova ilçesi Elperek Mahallesi'nde dini nikahlı eski eşi tarafından yüzünden bıçaklanan kadın, yaşanan olayın ardından 10 aylık bebeği ile buluştu. O anlar herkesin tüylerini diken diken etti.

Bakan Koca'dan 'fermuar sistemi' paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da bir ambulansa fermuar sistemiyle yol veren araçların görüntüsünü paylaştı. Koca paylaşımına, "İyi örnek en iyi uyarıdır" notunu düştü.