Ankara'da yaşayan öğrencilere büyük müjde

Ankara'da yaşayan öğrenciler bundan sonra su faturalarında yüzde 50 indirim alacak. Mansur Yavaş, önümüzdeki aydan itibaren uygulamanın hayata geçeceğini açıkladı. İşte öğrencilerin yüzde 50 indirim için yapması gerekenler.

Ankara'da yaşayan öğrencilere büyük müjde

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da eğitim hayatına devam eden üniversite öğrencilerinin su faturalarında yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı. Öğrenci evlerinde yaşayanlar, öğrenci belgeleri ile başvuru yapmaları halinde su faturalarında yüzde 50'lik bir indirim alacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen karar doğrultusunda, belli şartları taşıyan üniversite öğrencilerine su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanmasına başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da üniversite öğrenimi gören öğrenciler için seçim döneminde verdiği vaatlerden birini gerçekleştirdi. Buna göre belli şartları taşıyan üniversite öğrencilerine su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanmasına başlandı.

Ankara'da öğrenim gören öğrencilere ekonomik destek sağlamak amacıyla başlatılan uygulanmadan aşağıdaki şartları yerine getirebilenler faydalanacak:

  • Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde gelir getirici bir işte çalışmıyor olması,
  • Mezun olması veya başka bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması,
  • Öğrenci Evi'nden yararlanacak abonenin her yıl öğrenci belgesini ASKİ'ye ibraz etmesi,
  • Ailesiyle birlikte yaşamıyor olması.

Yavaş'ın, öğrenci evlerinde su ve atık su tarifelerinin yüzde 50 indirimli olacağını açıklamasının ardından, 15 Haziran'dan itibaren su tarifesinden 156 öğrenci yararlandı. Okulların açılmasıyla birlikte abone sayısının daha da arttığını belirten ASKİ yetkilileri, bu desteğin öğrencilerin ekonomisine katkı sağladığını ifade ettiler.