Ankara'da iş yerinde yangın faciası: Ölüler ve yaralılar var! "Bir anda parladı"

Ankara'da bulunan minder üretimi yapan iş yerinde çıkan yangın, bitişikteki iş yerine sıçradı. Yangın sırasında 2 kadın hayatını kaybederken, 1'i itfaiye eri 5 kişi dumandan etkilendi. Yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, bölgedeki bazı iş yerlerinde hasar oluştu.

Ankara'da iş yerinde yangın faciası: Ölüler ve yaralılar var! "Bir anda parladı"

Tahsin Kahraman Caddesi'nde minder üretimi yapılan iş yerinde yangın çıktı. Alevler kısa sürede bitişikteki iş yerine de sıçradı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Söndürme çalışmaları sırasında 2 kadının hayatını kaybettiği belirlendi. Dumandan etkilenen 1'i itfaiye eri 5 kişi sağlık ekiplerince ayakta tedavi edildi. Yangın, ekiplerin çalışmasıyla kontrol altına alınarak söndürüldü. Bölgedeki bazı iş yerlerinde hasar oluştu. Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, olay yerinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.
Ankara'da iş yerinde yangın faciası: Ölüler ve yaralılar var! "Bir anda parladı" - Resim : 1
"BİR ANDA PARLADI"
Yangının çıktığı esnada çalıştığını ifade eden Cüneyt Kandemir “Yangın çıkarken biz içerideydik zaten kalabalıktan dolayı dışarı çıktık. Bir anda parladı zaten süngerci orası. Biz onu görebildik sadece. Dışarıdan gördük olayı. Çok uzak yerlerden de görünüyordu” ifadelerini kullandı.
Ankara'da iş yerinde yangın faciası: Ölüler ve yaralılar var! "Bir anda parladı" - Resim : 2
"VİDEOYA ÇEKMEYE ÇALIŞTIM, YARDIM EDEBİLECEK DURUMUMUZ YOKTU YAKLAŞAMADIK"
Kadri Hayati Eraydın ise yangında ihmallerin bulunduğuna dikkati çekerek, “Büyük bir yangın çıktı çıkacağı da belliydi zaten. Önü sünger doluydu ateşle oynamak gibi bir şey. Ben çıktığımda zaten önden alev almıştı. Videoya çekmeye çalıştım, yardım edebilecek durumumuz yoktu yaklaşamadık. İçeride 15 kişi falan çalıştığı söyleniyor” diye konuştu