Anketten 'genel af' çıktı! Elon Musk, geri dönüş için tarih verdi

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın, askıya alınan hesaplar için düzenlediği "genel af" anketi sonuçlandı. Ankete katılanların büyük çoğunluğunun tercihi "evet" yanıtı oldu. Bunun üzerine Elon Musk, askıya alınan hesapların geri döneceği tarihi açıkladı.

Anketten 'genel af' çıktı! Elon Musk, geri dönüş için tarih verdi

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter'da askıya alınan hesaplar için gündeme getirdiği ve ankete sunduğu "genel af" için tarih verdi. Anket çoğunluğunun "evet" yanıtını vermesi üzerine Musk, "Halk konuştu. Af önümüzdeki hafta başlıyor." dedi.

Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk'ın, "yasayı çiğnemeyen veya korkunç spam yapmayan" hesapların platforma geri dönmesine izin verilmesini öneren anketi sonuçlandı.

Ankete katılanların yüzde 72,4'ü evet oyu verirken, yüzde 27,6'sı "hayır" dedi.

Askıya alınan hesapların geri dönmesini onaylayan sonuçlar üzerine Musk, "Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor" paylaşımında bulundu.

Twitter'ın yeni CEO'su, eski Başkan Donald Trump, kongre üyesi Marjorie Taylor Greene ve Kanye West'inkiler de dahil olmak üzere platform kurallarını ihlal ettiği için yasaklanan birkaç hesabı eski haline getirmişti.

Trump'ın hesabı 6 Ocak Kongre baskını sırasında attığı tweet'lerle şiddeti kışkırtmaya karşı kuralları ihlal ettiği için yasaklanmıştı.

Greene'in hesabı corona virüsle ilgili yanlış bilgileri defalarca paylaştığı, West'in hesabı ise anti-semitik tweetler attığı gerekçesiyle askıya alınmıştı.