Antalya, Karaman, Konya ve Mersin…Uzman isim sizin için kötü haberi verdi. Kuvvetli olacak

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, hafta sonu Antalya, Karaman, Konya ve Mersin illeri hakkında kötü bir haber verdi. Sıcaklıkların 1,2 gün düşeceğini ifade eden Şen, yağışların kuvvetli olacağını ifade etti.

Antalya, Karaman, Konya ve Mersin…Uzman isim sizin için kötü haberi verdi. Kuvvetli olacak

Türkiye’de hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altına indi. Bunun yanında etkili olan yağışlar, etkisini hafta sonu da devam ettirecek. Cumartesi ve Pazar günü etkili olması beklenen yağışlar hakkında Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, bilgi verdi.

ANTALYA, KARAMAN, KONYA VE MERSİN'DE SICAKLIK DÜŞECEK

Sosyal medya hesabı X üzerinden paylaşım yapan Orhan Şen, Doğu Akdeniz bölgesindeki Antalya, Karaman, Konya ve Mersin illerinde sıcaklığın hafta sonu düşeceğini ifade etti. Şen, bu illerde yağışların etkili olacağını kaydetti.

YAĞIŞLAR KUVVETLENECEK

Şen paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Sıcaklık düşüyor. Hafta sonu Doğu Akdeniz ve Güney Doğu’da 20 derecenin altında. Bu da yağışları kuvvetlendirecek Pazar, Pazartesi Adana 20, Gaziantep ve Mardin 18, Kahramanmaraş 19, Şanlıurfa 20 dereceye düşecek. Yarın tüm ülkede yağış var, Pazar akşam Ege’den Pazartesi batı ve iç bölgelerden yağış çekiliyor.”

Antalya, Karaman, Konya ve Mersin…Uzman isim sizin için kötü haberi verdi. Kuvvetli olacak - Resim : 1