Ablasının boynuna bıçaklayarak öldürdü

Bayram olunca 5 yıl önce babasından boşanan annesinin, elini öpüp bayramlaşmak istedi Kader Ç. Ziyaretin ardından döndüğü baba evinde kendisinden bir yaş küçük kardeşi ile tartıştı. Ablasının, annesinin yanına gitmesini kabullenemeyen Asilhan Ç., genç kadını boynundan bıçaklayarak öldürdü.

Ablasının boynuna bıçaklayarak öldürdü

Barışmanın, anlaşmanın manasının bir farklı olduğu bayramlarda bir kez daha kan aktı. Bu kez 19 yaşındaki Asilhan Ç., 20 yaşındaki ablası Kader Ç.'yi öldürdü. Üstelik de öz annesini ziyaret ettiği için. Ablasını öldürmesinin ardından önce babasını arayıp söyleyen Asilhan, ardından da intihara kalkıştı. Genç kızın cansız bedenini babası Mustafa Ç. buldu.

Antalya'nın Aksu ilçesi Güzelyurt Mahallesi 239 sokakta meydana gelen olay bayramın neşesini bitirdi. Mustafa Ç. ile eşi 5 yıl önce boşanmıştı. Pazarcılık yapan baba her sabah olduğu gibi bu sabah da işe gitti. Babasının işe gitmesinin ardından kızı Kader Ç. de annesini görmek istedi. Kader bir süredir psikolojik tedavi görüyordu. Evden çıktı, annesinin yanına gitti.

Annesinin yanına gitmesini kabullenemedi

Kader Ç., annesini ziyaret etmesinin ardından tekrar eve döndü. Döndüğünde ise kapıda kendisinden bir yaş küçük kardeşi olan Asilhan Ç. vardı. Asilhan, anne ve babası boşandığında henüz 14 yaşındaydı. O da ablası gibi boşanmanın travmasını yaşamış bir gençti. Psikolojik tedavi görmemişti ancak boşandıkları için annesini suçluyordu.

Ablasının annesini ziyaret etmesini kabullenemeyen Asilhan, ablasını eve almak istemeyince ikili arasında tartışma çıktı. Kader eve girmek istedi, Asilhan kapıyı tuttu. Kader içeri girdiğinde ise Asilhan bir anda cinnet getirdi ve eline geçirdiği bıçağı ablasının boynuna sapladı. Genç kız kısa süre içerisinde can verdi.

Önce babasını aradı, sonra intihara kalkıştı

Asilhan, ablasının kanlı bedeni yerde yatarken babası Mustafa Ç.'yi aradı. "Ablamı öldürdüm" sözünü duyan baba eve koştuğunda kızının cansız bedeniyle karşılaştı. Kanlar içindeki bedenini görünce donup kaldı. Bir süre ne yapacağını bilemeyen baba, durumu polislere haber verdi. Bu sırada yan odada bulunan Asilhan, elindeki bıçakla canına kıymak istedi.

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri Kader Ç.'yi otopsi için morga kaldırırken, Asilhan ise hastaneye götürüldü. Baba Mustafa Ç. polise verdiği ifadesinde çocuklarının 3 yıldır sürekli kavga ettiklerini ve bu nedenle bir çok kez polis geldiğini ifade etti.

Ambulansla Kepez Devlet Hastanesine kaldırılan şüpheli Asilhan Ç., tedavisinin ardından gözaltına alındı. Genç kızın cenazesi ise polis ekiplerinin incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.