Sarılar Mahallesi'ne sıçrayan alevleri itfaiye ekipleri ve mahalleli söndürdü

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve büyüyerek devam eden yangın Sarılar Mahallesi'ne sıçradı. Evlere 5 metre kadar yaklaşan alevler, itfaiye ekipleri ve mahalleli tarafından söndürüldü.

Kaynak: İHA

Manavgat’ta dün öğle saatlerinde meydana gelen orman yangını hala kontrol altına alınamadı. Büyüyen yangın son olarak Sarılar Mahallesi'ne sıçradı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler evlere 5 metre kadar yaklaşan yangına çok sayıda arozöz ile müdahale etti. Vatandaşlar yaklaşan alevler yüzünden olası bir tehlikeye karşı evlerini tahliye etti. Yangına ekiplerin yanı sıra mahalleli de müdahale etti. 

Bazı vatandaşlar ellerine aldıkları ot parçaları ile yangına müdahale ederken, mahallenin gençleri ise itfaiye ekiplerinin hortumu yangın bölgesine taşıması için büyük mücadele verdi.
Öte yandan vatandaşlar yangın bölgesinde görevli olan kişilere yemek, ayran, su ikram etti. Yangın yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alındı. Ekiplerin bölgede soğutma çalışması devam ediyor.
Öte yandan, dün öğle saatlerinde başlayan yangından en çok etkilenen mahallelerden olan Kalemler’de oturulacak ev kalmadı. Mahallede bulunan tüm evler neredeyse küle dönerken birçok hayvan telef oldu. Mahallede bulunan mezarlıklar da yandı.