"Artık yeter! İlla ölmem mi gerekiyor?" diyerek isyan etti

Eski kocası tarafından daha önce bıçaklanan Merzuka Altunsöğüt, hastanede ikinci kez bıçaklandı. Altunsöğüt, "Artık yeter. İlla benim ölmem mi gerekiyor?” diyerek isyan etti.

Google Haberlere Abone ol

43 yaşındaki Merzuka Altunsöğüt eşi Soner Göztepe'den şiddetli geçimsizlik nedeniyle 2012 yılında ayrıldı. Eşinden ayrılan ve boşanma davası süren Altunsöğüt, kızı ve oğlunu alarak babasının yanına yerleşti.

Merzuka Altunsöğüt, 2013 yılında eşinin bıçaklı saldırısına uğradı. Yakalanan eski koca tutuklandı. Ancak mahkeme sonrası adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Geçtiğimiz günlerde ise eski eşinin evine giden Soner Göztepe, burada eski eşinin aile fertleriyle bir tartışma yaşadı. Tartışma esnasında kırılan bir bardak 15 yaşındaki oğullarını yaraladı. Merzuka Altunsöğüt yaralı oğlu için ailesiyle birlikte hastaneye gitti.

Eski eşini hastanede bıçakladı

Soner Göztepe, hastanede cebinden çıkardığı bıçakla eski eşini yaraladı. Bu sırada engel olmaya çalışan 23 yaşındaki kızları Cennet Göztepe de elinden aldığı bıçak darbesiyle yaralandı.

Yaşanan arbede sırasında Altunsöğüt ve eski eşi yere düştü. Kadın, eski eşinin elinden kurtulup yerden kalkarken adam çevredeki vatandaşların yardımıyla ayağa kalktı. Yaşanan olay güvenlik kamerasına yansıdı.

"Amacım kızımı kurtarmaktı"

Olayı anlatan anne Merzuka Altunsöğüt , "Hastanede kayıt işlemlerini yapıyordum baktım kızımın sesi yükseldi. Çıktım baktım Cennet'in yakasına yapışmış. Yumruğu havada kıza vuracak. İttim onu var gücümle. Yere düştü. Kalkar kalmaz cebinden bıçak çıkardı. Bıçağı rastgele salladı. İlk etapta burama vurduğunu hissettim ama kızıma da saldıracak korkusuyla gözüm onu görmedi. Ben bıçak darbesi almışım almamışım hiç önemli değildi amacım kızımı kurtarmaktı. Kalbimin hizasından, bir de karnımdan bıçak darbesi aldım. 2013 yılında tekrar yaşamıştım bunu. O zaman da hep öldürücü noktalardan yapmaya çalıştı. Gözaltına alındı o dönemden sonra serbest kaldı" dedi.

 "İlla benim ölmem mi gerekiyor"

Cumhurbaşkanı'na seslenen ve cezaların artmasını isteyen Altunsöğüt , "Artık yeter. Şu anda bile bu adamın ev hapsi var. 2012'den bu yana kadar benim belki savcılıkta 50 tane dosyam var. Her kapıya gelişinde şikayette bulundum. Her iş yerime geldiğinde şikayetçi oldum fakat hiç birinin sonucunu alamadım. Ev hapsi var, ev hapsi saatlerinde dışarıda beni öldürmeye kalkıyor. Savcı bunu neye dayanarak serbest bırakıyor? İlla benim ölmem mi gerekiyor? Lütfen sessiz kalmayın. Her yere müracaat edin. Bu insanlar elini kolunu sallayarak gezmesinler" diye konuştu.

Sosyal medyadan destek istedi

Cennet Göztepe yaşadıklarını sosyal medyada paylaşarak şu ifadeleri kullandı "Annemi kaybetmek istemiyorum. Yaralıyız. O adam bir daha gelse kendimizi koruyacak durumda değiliz. Bu adamın cezasını çekmesini istiyoruz"

Cennet Özdemir ise yaşanan olayı şöyle anlattı:

"Ne polis ne güvenlik hiçbir şey yoktu. O sırada belki olsa bu duruma gelmezdi. Alkollüydü şu an konuşamayacağımızı ifade etmeye çalışırken bana vurmaya başladı. Annem bizim sesimizi duyunca dışarı çıktı. Annemi görür görmez cebinden dışarı bıçağı çıkardı. Annem bizi korumak için yaklaşırken o da fırsattan istifade bıçağı karnına sapladı. Orada birbirimizi korumaya çalışıyoruz. Orada hiç bir adam müdahale etmedi. Dakikalarca boğuştuk orada. Tutuklanmış olması bir şey ifade etmiyor. Herkesin bir araya gelerek bir kamuoyu oluşturarak bunların ceza almasını ve çıkmamalarını sağlayabiliriz" dedi.

Cezaevine gönderildi

Eşini bıçaklayan eski koca Soner Göztepe gözaltına alınarak dün adliyeye sevk edildi. Göztepe, Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.