Burası İsviçre değil Türkiye

Burası Türkiye'nin tek biyosfer rezerv alanı. Bu eşsiz güzellik Artvin'in Borçka ilçesinde yer alan Karagöl Tabiat Parkı'ndan... Doğanın tüm renkleri Borçka'da yaşanıyor.

Kaynak: İHA
Burası İsviçre değil Türkiye - Sayfa 1

Her dönem ayrı bir güzelliğe bürünen Artvin'in Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı, sonbaharın gelişiyle birlikte oluşan renk cümbüşü ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

Burası İsviçre değil Türkiye - Sayfa 2

Türkiye'nin tek biyosfer rezerv alanı olan Camili'ye giden yol üzerinde bulunan ve 368 hektarlık alana sahip Borçka Karagöl Tabiat Parkı, çevresindeki vadiler ve ormanlarla kaplı eşsiz doğasıyla fotoğraf ve doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Burası İsviçre değil Türkiye - Sayfa 3

Borçka ilçesine 27 kilometre uzaklıktaki Karagöl, her mevsim ayrı bir güzelliği içinde barındırıyor. Çam ağaçları ve şelaleler arasında yer alan, eşsiz doğa güzelliyle Karagöl Tabiat Parkı, görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Burası İsviçre değil Türkiye - Sayfa 4

Doğası ve coğrafi güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin son yıllarda sıkça ziyaret ettiği Karagöl, yazın yeşilin, sonbaharda sarı, turuncu ve kırmızının onlarca tonuna bürünen ağaçların göl yüzeyine yansıması kartpostallık görüntüler de oluşturuyor.