Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli'nin 'Ayşe Hatun'u Sena Çakır kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı?

Sena Çakır, Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli dizisinde 'Ayşe Hatun' karakterini canlandıracak. Diziseverler araştırıyor. Sena Çakır kimdir, kaç yaşında, nereli? Ünlü oyuncu yeni dizisi ile ekranlara dönüyor. Peki, yarın başlayacak olan dizide başrolü oynayan Sena Çakır hangi dizilerde oynadı?

Aşkın Yolculuğu'nda Sena Çakır rüzgarı!

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizisinin ardından Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli dizisi de yine TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Dizinin başol oyuncusu Sena Çakır'ın hayatı ise merak konusu oldu. Ünlü oyuncu yeni dizisinde Ayşe Hatun karakterine hayat verecek. Peki, Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram Veli'nin 'Ayşe Hatun'u Sena Çakır kimdir? Güzel oyuncuyu daha önce Adını Sen Koy, Deli Gönül ve Kalk Gidelim dizilerinde gördük. Öyleyse, Sena Çakır hangi dizilerde oynadı? İşte Sena Çakır'ın biyografisi...

Sena Çakır kimdir, kaç yaşında, nereli?

Sena Çakır, 1994'te Balıkesir Bandırma‘da doğdu. Çakır, 2016 Miss Turkey finalistlerinden biridir fakat yarışmada dereceye girememiştir. Güzel oyuncu, Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik Antrenörlüğü Bölümü'nde okuyup mezun olmuştur. 

2017'de Özcan Deniz‘in uyarlama filmi Öteki Taraf'ta oynamıştır. Daha öncesinde ise Ayşe Azim Kahramanı ve Deli Gönül projelerinde yer almıştır. En son rol aldığı dizi ise Kalk Gidelim'dir. Bu dizide 'Dudu' karakterine hayat vermiştir. 

Sena Çakır hangi filmlerde dizilerde oynadı?

  • Öteki Taraf
  • Ayşe Azim Kahramanı
  • Deli Gönül
  • Kalk Gidelim