Milyoner'de alay konusu oldu! Kendini bakın nasıl savundu

ATV'de cumartesi günü yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği yanıtla alay konusu olan doktor Ali Çiçek sessizliğini bozdu.

Google Haberlere Abone ol

Kim Milyoner Olmak İster'in yayınlanan son bölümü sosyal medyada büyük ses getirmişti. Programda Mehtap Gül Caymaz isimli yarışmacıya 'Hangisi beyindeki bir bölgeye verilen addır?' sorusu sorulmuştu.

Doğru cevap hakkında fikri olmayan Caymaz, "bir fikrim var ama telefonla joker hakkımı kullanmak istiyorum" diyerek doktor arkadaşı Ali Çiçek'i aramıştı.

Twitter'ın diline düşmüştü

Joker telefonunda olan Ali Çiçek'in yanıtı ise Twitter'ın diline düşmüştü. Sürenin bitmesine yakın telefondaki Ali Çiçek şıklardan "Omurilik sarımsağı" cevabını vermişti. 

Yarışmacı, yanıt olarak 'omurilik sarımsağı' şıkkını seçince programa veda etmişti

Doktorun yanıtı verdikten sonra yarışmacıya "Şıkları tekrar eder misin?" dediği de duyuldu ancak süre dolmuştu. Yarışmacı, yanıt olarak 'omurilik sarımsağı' şıkkını seçince programa veda etmişti.

''Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum''

Kenan İmirzalıoğlu yanlış yanıt üzerine "Ali Bey doktordu değil mi? Acaba Ali Bey'in kafası mı karıştı diye düşünüyorum. Ben Ali Bey'i birazcık kurtarmaya çalıştım da kurtaramadım galiba. Ali Bey'in bu sorunun cevabını bildiğinden eminim, emin olmak istiyorum. Heyecandan karıştırdığını düşünüyorum, düşünmek istiyorum" demişti. 

2 gün sonra sessizliğini bozdu

Yarışma sonrası sosyal medyanın diline düşen aile hekimi Ali Çiçek, 2 gün sonra sessizliğini bozdu.

Programın ardından sosyal medyada olay olan Ali Çiçek videolu açıklama yaptı. Çiçek açıklamasında şunları söyledi: "Sosyal medya üzerinde bir meslek grubuna karşı yapılan linç ve hakarete varan yorumlar üzerine yayınlamak istedim açıkçası bu olaydan beni en çok üzen nokta bu oldu"

"7 Şubat akşamı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yurt dışında yaşayan bir arkadaşını katıldı takıldı bir soru için beni aradı."

"İlk esnada soru ve şıkları hiç duymadım sesini gelmediğini söyledim tekrar etmesi gerektiğini söyledim ilk şık olan olan omurilik sarımsağın duydum sadece sonrasında diğer şıkları tekrar etmesini istedim."

''O esnada ses kesilince...''

"O esnada ses kesilince şıklarda omurilik soğanı olması gerektiğini söyledim videolarda bu yok muhtemelen. Burası kesilmiş olayın özeti bu benim için iyi tarafından bakarsak yıllardır görüşmedim güzel muhabbetlerde bulundum"

"Çok eğlenceliydi tekrar çok onlarla görüşmek. son olarak yarışmayı ve videoyu izleyip ses ve süreden dolayı bir sıkıntı olduğunu yorumlarında bulunan arkadaşlara teşekkür ederim"