Ayvalıklı koca yürekli temizlik işçileri bir bebeğin yaşaması için seferber oldu! Tüm tebrikler sizin için

Balıkesir Ayvalık’ta temizlik belediyenin bünyesinde çalışan temizlik işçilerinin yaptıkları hareket adeta görenleri mest etti. İşçiler, SMA ile boğuşan Umut bebeğin tedavisi için kendi aralarında topladıkları paraları bebeğin babası Abdullah Dursun'a teslim ederek bunu her ay yapacaklarını belirttiler.

Ayvalıklı koca yürekli temizlik işçileri bir bebeğin yaşaması için seferber oldu! Tüm tebrikler sizin için

Ayvalık’ta, SMA hastası olan 6 aylık Umut bebeğe, Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki temizlik işçilerinden örnek bir destek geldi. Alın terleriyle çalışıp her kuruşunu hak ettikleri maaşlarından Umut bebeğe nefes olmaya çalışan temizlik işçileri bununla da yetinmeyerek, minik bebek için gerekli 35 milyon bedelindeki ilacın temin edileceği güne kadar da bu desteği her ay yapacaklarını açıkladılar.

Ayvalıklı koca yürekli temizlik işçileri bir bebeğin yaşaması için seferber oldu! Tüm tebrikler sizin için - Resim : 1

BABAYA TESLİM ETTİLER

Kendi aralarında topladıkları yaklaşık 3 bin 500 lirayı kalp yetmezliği nedeniyle part-time çalışarak evinin geçimini sağlamaya çalışan Umut bebeğin babası Abdullah Dursun'a teslim eden temizlik işçilerinin bu anlamlı hareketi, ilçede 7’den 77’ye herkes tarafından takdirle karşılandı.

Ayvalıklı koca yürekli temizlik işçileri bir bebeğin yaşaması için seferber oldu! Tüm tebrikler sizin için - Resim : 2

“HER AY YAPACAĞIZ”

Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapan işçilerden Mustafa Akkuzu, Umut bebeğin durumundan bir sosyal medya paylaşımı ile haberdar olduklarını belirterek, “Bir anda Umut bebeğin rahatsızlığının kendi evlatlarımızın da başına gelebileceğini düşünerek bu durumdan çok etkilendik. Hemen harekete geçtik ve kendi aramızda o an için herkes karınca kararınca para topladık. Aramızda var olan evine ekmek götürmekte bile zorlanan işçi arkadaşlarımız bile ceplerinden çıkardıkları paraları ortaya koydu. 3 bin 500 lira kadar bir para topladık. Hatta kendi alığımız karar gereğince de Umut bebek için gerekli olan ilaç tedavisinin parası toplanıncaya kadar da biz her ay aynı şekilde kendi aramızda toplayacağımız paraları Umut bebeğe ulaştırmayı sürdüreceğiz” dedi.

Ayvalıklı koca yürekli temizlik işçileri bir bebeğin yaşaması için seferber oldu! Tüm tebrikler sizin için - Resim : 3
 
“ALLAH RAZI OLSUN”

SMA hastası Umut bebeğin babası Abdullah Dursun da belediye temizlik işçilerinin, biricik evladı Umut bebek için yapmış oldukları davranışın son derece anlamlı olduğunu vurgulayarak, "Bu arkadaşlarımız zor koşullarda çalışıp, ay sonunda aldıkları belirli maaşlardan, kendi çoluk-çocuklarının rızkından keserek Umut bebeğimiz için seferber oldular. Allah hepsinden razı olsun" dedi.

Yüzde 50 kalp yetmezliği rahatsızlığının yanı sıra evladının hastalığının tedavisi için 35 milyonluk ilaca ait paranın temin edilmesi için Balıkesir Valiliği’nin izniyle başlatılan kampanya nedeniyle, bir pide-lahmacun restoranında yarı zamanlı çalışmak zorunda olduğunu kaydeden Dursun, şu an 35 milyon lira olan ilacın döviz yükseldikçe fiyatının arttığına da dikkat çekerek, hayırseverleri Umut bebeğe umut olmaya davet etti.