Bakan Çavuşoğlu: Rüzgar yine kuvvetli

Bakan Çavuşoğlu devam eden orman yangınlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Rüzgarın bugün yine kuvvetli olduğunu belirterek "Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor" dedi.

Google Haberlere Abone ol

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, devam eden orman yangınlarıyla ilgili yaptığı açıklamada rüzgarın bugün yine kuvvetli olduğunu belirterek "Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor" ifadelerini kullandı. Bakan Çavuşoğlu ayrıca "En geç 1 sene içinde evlerimizi yapıp vatandaşlara teslim edeceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile yangında zarar gören Manavgat’ın Kalemler mahallesinde açıklamalarda bulunuyor.

Devam eden yangınlarla ilgili son durumu paylaşan Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Rüzgar yine bugün kuvvetli. Yangınla mücadeledeki önümüzdeki en büyük engel rüzgar.

Gündoğmuş merkezde yangın kontrol altına alınsa da ilçeden Alanya ve Manavgat tarafından sahile inmeye çalışan yangına müdahale devam ediyor. Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışıyoruz.

Örnek ev 1 ay içerisinde hazır

Bir ay içerisinde örnek evimiz burada (Manavgat) inşa edilmiş olacak. En geç 1 sene içinde evlerimizi yapıp vatandaşlara teslim edeceğiz.

10 binliralık destek hesaplara yattı

Yangından etkilenen vatandaşlara yapacağımız 50 bin liraya kadar olan yardımların ilk başta 10 bin lirasını hesaplarına yatırdık."

Ayrıntılar geliyor...