Bakan Kurum: Filistinli kardeşlerimizle bir gün mutlaka omuz omuza saf tutacağız

Konya'da açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kahraman Filistinli kardeşlerimize Konya’dan diyoruz ki; bir gün mutlaka El-Aksa’da omuz omuza saf tutacağız, birlikte olacağız" ifadelerini kullandı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Konya'da AK Parti İl Teşkilatı ile bayramlaştı. AK Parti İl Teşkilatında düzenlenen bayramlaşma programına katılan Kurum, Ramazan Bayramı dolayısıyla partililerle video konferansla bir araya geldi.

Bakan Kurum'un açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bugün Kahire’den Şam’a, Bağdat’tan Kudüs’e yüzyıllar boyunca barış, adalet ve huzuru hakim kılmış; her zaman mazlumların yanında durmuş Selçuklu’nun başkenti; Filistin’in, Kudüs’ün, Gazze’nin kardeşi Konya'mızdayız. Hüzünlüyüz. Zira bugün Kudüs’te genç-yaşlı, kadın-erkek demeden masum insanları öldüren, yüzyıllardır dokunulmayan ibadethanelere dokunan, harap eden, saldıran bir terörle karşı karşıyayız. Kirli ellerini Mescid-i Aksa'mıza uzatan İsrail’i Konya’mızdan kınıyoruz, lanetliyoruz. Zalimler tarafından şehit edilen kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Biz 83 milyonluk büyük Türkiye ailesi olarak her zaman her şart altında Kudüs’ü ve Mescidi Aksa’yı koruyan Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biz inanıyoruz ki İsrail’e karşı direnen kardeşlerimiz Allah’ın izniyle galip gelecektir. Babasının yanında yüzlerce kurşunla şehit edilen Muhammed Durralar, İsrail tarafından gözaltına alındığında dahi gülümseyen Meryemler kazanacaktır. Tarih füzelere karşı sapanlarla, top mermilerine karşı taşlarla mücadele eden kahramanları hayırla anarken; İsrail’i bir utanç tablosu olarak hatırlayacaktır" dedi.

 "Bir gün mutlaka..."

"Bu programdan önce Konya’mızda şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret ettik. Bu kardeşlerimiz tıpkı Aksa’nın yiğitleri gibi, zalimlerin kukla örgütlerine geçit vermeyen kahraman Mehmetçiklerimiz. Bugün Filistin’de İsrail’in şehit ettiği Muhammed Durra ile küresel güçlerin kuklası PKK’nın şehit ettiği Eren Bülbül aynı davanın birer neferiydiler. Aynı düşmana karşı mücadele eden, aynı hasma karşı duran yiğitlerimizdiler. Rabbim şefaatlerine bizleri nail eylesin. Bilinmelidir ki Türkiye’nin Aksa nöbeti aralıksız devam edecektir. Türkiye her zaman Filistin’in haklı davasının yanında dimdik durmaya devam edecektir. Şanlı ay yıldızlı bayrağımızı şehitlerinin üzerine örten kahraman Filistinli kardeşlerimize Konya’dan diyoruz ki; bir gün mutlaka El-Aksa’da omuz omuza saf tutacağız, birlikte olacağız" şeklinde konuştu.
Bakan Kurum, "Şimdi, Konya AK Parti ailesi olarak teşkilatımızla, bakanlarımızla, genel başkan yardımcımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte yürüyüşümüze artık daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Konya'mızın istikbalini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep birlikte inşa ediyoruz, edeceğiz. Kentsel dönüşümden sosyal konutlara, millet bahçelerinden çevre yatırımlarımıza, sokak sağlıklaştırmadan tarihi meydanlarımızı yenilemeye ve şehrimize yeni sanayi alanları kazandırmaya kadar birçok alanda yeni hizmetler, projeler üretmeye devam edeceğiz" diye konuştu.