Bakan Özer'den yaz okulu müjdesi! MEB 2022 Yaz okulu ne zaman başlayacak? BİLSEM Yaz okulu hangi sınıflar katılacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaz okulu müjdesini duyurdu. Bunun üzerine MEB 2022 Yaz okulu ne zaman başlayacak? sorusu öğrenciler tarafından aratılmaya başlandı. Peki, BİLSEM Yaz okulu hangi sınıflar katılacak, zorunlu mu? İşte, ilkokul, ortaokul, lise yaz okulu hakkında detaylar...

Bakan Özer'den yaz okulu müjdesi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı yazılı bir açıklamada Haziran ayında sona erecek olan 2021-2022 eğitim öğretim döneminden sonra yaz tatiline girecek öğrencilerin yaz okuluna gideceği haberini duyurdu. Büyük bir merak içine giren öğrenciler,  "MEB 2022 Yaz okulu ne zaman başlayacak? " gibi soruları araştırmaya başladı. ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri yaz okulu ile ilgili detayları merak etti. BİLSEM Yaz okulu hangi sınıflar katılacak, zorunlu mu? İşte detaylar...

 

BAKAN ÖZER'DEN YAZ OKULU MÜJDESİ

Bakan Özer, yaptığı açıklamada "İlk kez bu yaz itibariyle BİLSEM'lerde, sadece BİLSEM'lere seçilmiş öğrencilere değil, tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız" dedi. MEB (Milli Eğitim Bakanlığı), bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler için yaz okulu açılacağını duyurdu. Özer, yaz okulu ile ilgili yaptığı açıklamanın devamında, "Bu kapsamda tüm öğrencilerimize bilim ve sanatla ilgili hazırlamış olduğu programı paylaşacaklar. Biz artık MEB olarak sadece akademik eğitim öğretim yılına değil 12 aya bakacağız." dedi.

MEB 2022 YAZ OKULU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2021-2022 eğitim öğretim dönemine Haziran ayında veda eden öğrenciler bu yaz yaz okuluna başlayacak. Yaz okulunun açılış ve bitiş tarihleri ile ilgili belirli bir açıklama henüz gelmedi.

BİLSEM YAZ OKULU HANGİ SINIFLAR KATILACAK, ZORUNLU MU?

Bilim ve sanat merkezlerinde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler yaz okuluna gidecek. Bakan Özer'in yaptığı açıklamaya göre sadece BİLSEM (Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri) öğrencileri değil,  tüm öğrenciler yaz okuluna gidebilecek.