Bakan Soylu'dan Thodex açıklaması: Maliyetini henüz bilmiyoruz ama hemen tedbirler alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye'nin gündemine düşen kripto para borsası Thodex'te yaşananlarla ilgili açıklamada bulundu.

Google Haberlere Abone ol

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kurucusunun yurt dışına kaçtığı ve hakkında kırmızı bülten çıkarıldığı kripto para borsası Thodex'te yaşananlarla ilgili açıklamada bulundu.

Soylu şu ifadeleri kullandı: "Şu anda maliyetinin ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte burada bir olayla karşı karşıyayız. Günler geçtikçe bunun etkilerinin ne olduğunu hep beraber göreceğiz. Tabii bu olay duyulur duyulmaz gerekli hukuki tedbirler ve ihtiyati tedbirler alındı."

"(Thodex'in kurucu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer) Şahsın bankalardaki 31 milyon lirasına el konuldu. Zannediyorum 290 bin dolar civarında bir beyanda bulunmuş Arnavutluk'a girerken. Onu da biliyoruz, onu da oradan teyit ettik."

İstanbul AFAD'da gerçekleştirilen toplantıda gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Soylu özetle şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda maliyetin ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte burada bir olayla karşı karşıyayız. Günler geçtikçe bunun etkilerinin ne olduğunu hep birlikte göreceğiz. Bu olay duyulur duyulmaz gerekli hukuki tedbirler alındı. Şahsın yurt dışında olduğu ortaya çıktı. Hemen bu olay duyulur duyulmaz Emniyet Genel Müdürümüz, Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü ile görüşme gerçekleştirdi. Oradaki Emniyet Genel Müdürümüz de bize uzak değil. Eğitimini Türkiye'de almış, benim de tanıdığım bir arkadaşımız."

 Bakan Soylu, Fatih Özer'in Türkiye'deki mal varlığına el konulduğunu vurgulayarak, "Şahsın Türkiye'de 3 bankada bulunan hesaplarındaki 31 milyon lirasına el konuldu. Arnavutluk'a girerken de 290 bin dolar civarında bir beyanda bulunduğunu öğrendik. Onu da biliyoruz. Onu da oradan teyit ettik. Tabii orada şimdi Arnavutluk güvenlik güçleri bu konudaki hazırlıklarını yapıyorlar. Zannediyorum yakalanması gerçekleşir ve Türkiye'ye getirilir" dedi.