Bakan Vedat Bilgin’den EYT ile ilgili yeni açıklama: Düzenlemeyi Meclis’e sevk edeceğiz! Merakla bekleniyordu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine Toplantısı’nın ardından EYT ile ilgili yaptığı açıklamada, “Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız.” diye konuştu. Bakan Bilgin aynı zamanda, çalışma hayatına ilişkin bir soruya ise “Yarın geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclise sevk edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bakan Vedat Bilgin’den EYT ile ilgili yeni açıklama: Düzenlemeyi Meclis’e sevk edeceğiz! Merakla bekleniyordu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çalışma hayatına ilişkin bir soru üzerine Bilgin, “Yarın geçici işçiler ile ilgili düzenlemeyi Meclise sevk edeceğiz.” dedi.

BAKAN BİLGİN’DEN YENİ EYT AÇIKLAMASI

Bir gazetecinin, “EYT ile ilgili yasal düzenlemede taşerondan kadroya geçenler emeklilik şartını karşılama durumunda zorunlu emekliliğe sevk ediliyordu, bunu kaldırdınız. 4B’lilerin böyle bir talebi vardı.” sözleri üzerine Bilgin, “Yetiştirebilirsek o mevzuya bunu da ekleyeceğiz. Zorunlu emeklilik şartını hepsinde kaldıracağız.” diye konuştu.

Buna ilişkin bir sayı olup olmadığı sorusu üzerine Bilgin, “Sayı az, işçiler kadar değil ama sayıya bakarak yapmıyoruz. Niye zorunlu emekli ediyoruz? Bunu kaldıracağız, eşit bir düzenleme için çalışıyoruz.” dedi.