Dehşet ifadeler ortaya çıktı

Balıkesir'i dehşete düşüren olayda yeni gelişme. Günlükte yazılanların ortaya çıkmasının ardından bambaşka bir yöne giden davada nişanlısı Gökhan Evinç'i pompalı tüfekle öldüren Ceyda Malay'ın ifadesi de ortaya çıktı. İşte Balıkesir Edremit'te yaşanan olayın detayları...

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: TV100.COM - AJANSLAR

Balıkesir'in Edremit ilçesinde 13 Ocak'ta nişanlısı 28 yaşındaki Gökhan Evinç'i pompalı tüfekle öldüren 26 yaşındaki Ceyda Malay, tutuklanmasının ardından yargılanmaya başlamıştı. Dava öncesinde Ceyda Malay'a ait olduğu ifade edilen günlükler ortaya çıkmış, yazanlar herkesi dehşete düşürmüştü. Nişanlısı Gökhan Evinç'in kendisine şiddet uyguladığını ve korkularını günlüğüne yazan Ceyda Malay için kadın dernekleri de devreye girmişti.

Ceyda Malay, hakim karşısına ilk kez çıktığında "Beni yine dövmeye başladı. Bende odada bulunan tüfeği alarak evden çıkması konusunda kendisini uyardım. Tüfek ateş aldı ve sobanın üzerine devrildi. Sesi duyunca annem geldi ve ona, 'Anne, o artık bize veremeyecek' dedim. Sonrasında ambulansı ve babamı aradık" demişti.

Mahkemede her şeyi anlattı

26 yaşındaki genç kadının pompalı tüfekle nişanlısını vurarak öldürmesinin ardından ilk kez çıktığı hakim karşısında yaptığı savunmada o detay dikkatleri çekmişti. Emniyet güçlerinin genç kadının evinde yaptığı araştırmalarda bulunan günlüğünü okuyanlar o detaylar karşısında dehşete uğramıştı.

Ceyda Malay, mahkemede Evinç'in kendisini ailesine zarar vermekle tehdit ettiğini, Evinç tarafından sürekli darp ve tehdit edildiğini öne sürerek, şunları söyledi:

Balıkesir Edremit'te yaşanan olayda, Ceyda Malay, Gökhan Evinç'i pompalı tüfekle öldürdü.

Lise dönemimden beri tehditleri devam ediyordu. Sonrasında cezaevine girdi. Ben de kendi isteğimle 2014 yılında başka birisiyle evlendim. O sırada büyük ihtimal cezaevindeydi, çünkü çevrede yoktu. Ama ondan sonra tanımadığım insanlarla bana mesajlar göndermeye başladı. Sonrasında mahalleden ortak tanıdığımız insanlarla 'Boşuna evlenmesin, çıkınca onu öldüreceğim. Onu ben seviyorum' diye tehditler gönderdi. Son 3- 4 aydır anlaşmazlıklar nedeniyle ayrı yaşadığım eşime 2016 yılında boşanma davası açarak ayrıldım...

O dönem Gökhan'da cezaevinden çıkmış ya da buraya gelmiş, tam olarak bilmiyorum. Ben de Burhaniye'deki iş yerimden çıktıktan sonra Akçay'da işlettiği büfeye akşamları babama yardıma gidiyordum. Hatta birkaç defa arabamı takip edip üzerine bira şişeleri bıraktı. Sonradan 'ben bıraktım' diye işaret etti. Sonrasında birkaç defa önümü kesti. 'Eninde sonunda seni kaçıracağım' diye söylemleri oldu.

"Tüfeği dolu olduğunu bile bilmiyordum"

İlerleyen günlerde Evinç'in kendisini ailesiyle tehdit etmeye devam edip, yüzük takmaya zorladığını ileri süren Ceyda Malay, olaydan önceki gün ise evde bulunan ilaçları içerek intihar ettiğini anlattı...

Gökhan Evinç'in kendisini tehdit edip, polise verdiği ifadesini değiştirttiğini söyleyen Malay, "'İnfazım var. Bütün ailene zarar veririm' diyerek polise onun yüzünden intihar ettiğimi söyletmedi. Ertesi gün ailem olaylardan habersiz şekilde benim bunalımda olduğumu düşünerek kahvaltıya çağırdı.

Kahvaltının ardından babam evden çıktı, babaanneme gitti. Annemde mutfağa geçerek kapıyı kapattı. Sonrasında beni yine dövmeye başladı. Ben de odada bulunan tüfeği alıp, evden çıkması konusunda kendisini uyardım. Tüfeğin dolu olduğunu bile bilmiyordum. Tüfek ateş aldı ve sobanın üzerine devrildi. Sesi duyunca annem geldi ve ona, 'Anne, o artık bize veremeyecek' dedim. Sonrasında ambulansı ve babamı aradık" dedi...

Ceyda Malay'ın ifadesinin ardından Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi, tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı 12 Mayıs'a erteledi.

Ceyda Malay'ın günlüğü

Gökhan Evinç'i öldüren Ceyda Malay, evinde ortaya çıkan yazdığı günlükte yaşadıklarını şöyle anlatıyor:

'Yaşamakla hayatta kalmanın arasında nefes alıp veriyorum sadece. Vücudumun her gün başka bir yerinde morluk ve şişlikler ile boğuşuyorum. Şiddet kötü. Hem de çok kötü. Hayatımda gördüğüm en dengesiz insan o. Gökhan! Bugün önce yüzüme tokat atıp ayaklarımı tekmeleyip sonra da bu yaptıkları için buz arayan dövüp dövüp ağlamama bile izin vermeyen insan.

Ceyda Malay, yaşadıklarını tuttuğu günlüğe yazmış.
Ceyda Malay, yaşadıklarını tuttuğu günlüğe yazmış.

Kader'lerle buluştuk bugün. Hayatımda sayılı gördüğüm insan bile bugün bana 'senin için çok üzülüyorum' dedi. Bunlar çok canımı yakıyor. Artık. Hayatımı bu dengesiz insanla nasıl devam ettireceğim hiçbir fikrim yok. Keşke her şeyimde arkamda duran bir babam ve bir abim olsaydı.