Bakışları 'tuhaf' diye barınağa terk edildi!.. Sosyal medyada viral oldu!

ABD'nin New Jersey kentinde, bakışları tuhaf diye barınağa bırakılan ‘Husky’ cinsi Jubilee adlı 4 yaşındaki köpek sosyal medyada viral oldu.

Google Haberlere Abone ol

Sevimli köpek, her zaman şaşırmış gibi görünmesine sebep olan bir göz deformasyonu hastalığı var.

2018 yılında Jubilee'yi Husky House adındaki barınağa veren hayvan yetiştiricisi, köpeğin gözlerindeki 'tuhaflık’tan dolayı sahiplendirilemediğini söyledi.

Köpeğin göz kapaklarındaki konjenital sorundan başka hiçbir hastalığı olmadığını başka belirten Husky House temsilcisi, "Veterinerlerimiz tarafından tamamen kontrol edildi. Bu sorun, onu hiçbir şekilde etkilemyior veya temposunu düşürmüyor. O sağlıklı ve mutlu" ifadelerini kullandı.

Ancak buna rağmen 2 yıl boyunca kimsenin sahiplenmediği Jubilee'nin kaldığı barınak, geçen salı günü köpeğe bir aile bulmak için Facebook'a başvurdu.

Barınağında sayfasında yapılan paylaşımda "'Tuhaf' baktığım için beni satamayan bir yetiştirici tarafından bırakıldım. Huskyler görkemli bakışlara sahip olan köpekler ancak neden onlar gibi gözükmediğimi bilmiyorum. Birileri beni köpekleri olarak istemeleri için keşke güzel olsaydım" ifadeleri kullanıldı.

150'den fazla kişinin Jubilee'yi sahiplenemek için başvuruda bulunduğunu Husky House temsilcisi, " Orijinal paylaşım viral olduğundan beri çok yoğun sevgi, destek ve sahiplenme taleplerini aldık. Herkesin bizim gibi, onun güzel olduğunu düşünmesi bizi mutlu etti" dedi.

Husky House, cumartesi günü kendilerinden daha önce köpek sahiplenen bir ailenin Jubilee'yi de ailelerine kattığını açıkladı.