Barış Yarkadaş tv100’de açıkladı: Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarıyla yaptığı toplantıda neler konuşuldu?

Pınar Işık Ardor ile Akşam Raporu programına konuk olan Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarıyla düzenlediği toplantıda konuşulanları tv100'de açıkladı.

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Millet Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Sinan Burhan ve Gazeteci Barış Yarkadaş, Pınar Işık Ardor ile Akşam Raporu programına konuk oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul’da İlçe Başkanı seçilen CHP’liler ile buluştu. Barış Yarkadaş, dört saate yakın süren toplantıda konuşulanları aktardı.

Barış Yarkadaş'ın açıklamalarından satır başları:

"Bundan 25 gün önce İstanbul’da yeni seçilen 15 İlçe Başkanı, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiler ardından Kılıçdaroğlu’nu İstanbul’a davet ettiler. Genel Başkan, Ankara’daki toplantıda ’39 İlçe Başkanı seçilsin, siz mazbatalarınızı aldıktan sonra İstanbul’a geleceğim’ dedi. Bu toplantı bir örgüt toplantısıdır, dolayısıyla örgütün idarecilerini kapsayan bir toplantıdır. Bu toplantı, örgüt temsilcileriyle, belediye başkanlarının katılabileceği bir toplantı değildir.

"ÖRGÜT İÇİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI"

Bazı ilçe başkanları toplantıda kalkıp ‘Değişim tartışmaları partiyi yordu, lütfen artık bu tartışmalar bir son bulsun’ diyor. Güngören ve Şile İlçe Başkanı ‘Keşke bu toplantıda Ekrem Başkan da olsaydı’ diyorlar. Sayın Genel Başkan not alıyor, sonra dönüyor ‘Arkadaşlar, bu bir örgüt içi değerlendirme toplantısıdır. Ben belediye başkanlarını ayrıca çağıracağım, onlarla kongreden sonra konuşacağım. Siz belediye başkanlarının çalışmalarına yoğunlaşın, sahaya inin, yerel seçime kilitlenin. Ekrem Başkan da diğer belediye başkanları da bizim baş tacımızdır’ diyor. Orayı yansıtıyorsun da burayı niye yansıtmıyorsun."