BAYKAR bağışları iade etti, ücretsiz verecek! Ukrayna'ya Bayraktar TB2 SİHA hibe edilecek

Milli S/İHA'ları geliştiren teknoloji şirketi BAYKAR'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada Ukrayna için düzenlenen Bayraktar TB2 SİHA bağış kampanyasının tamamlandığı duyuruldu. Açıklamada bağışın iade edildiği, Ukrayna'ya ücretsiz olarak 3 adet Bayraktar TB2 SİHA hibe edileceği belirtildi.

BAYKAR bağışları iade etti, ücretsiz verecek! Ukrayna'ya Bayraktar TB2 SİHA hibe edilecek

BAYKAR tarafından sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için "Halkın Bayraktar'ı" adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik. Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatçılar, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocuklar bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük veya küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular." denildi.

"Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna'ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna'nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz. Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz." ifadeleri kullanıldı.

BAYKAR bağışları iade etti, ücretsiz verecek! Ukrayna'ya Bayraktar TB2 SİHA hibe edilecek - Resim : 1