Bayramda hava nasıl olacak? Sıcaklıklar artacak mı?

Ramazan bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor. Sıcaklıkların Ankara'da 25-31, İstanbul'da 23-28, İzmir'de 26-30 derece arasında olması bekleniyor.

Google Haberlere Abone ol

Ramazan bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor. Bayramda hava sıcaklıkları yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında; kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Tam kapanma kısıtlamaları altında geçecek bayramda hava sıcaklıkları yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında; kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir'de yağış beklenmediği ve tahmin edilen hava sıcaklıklarının 25 ila 31 derece arasında değişeceği belirtildi.

Açıklamada, "Ankara'da hava sıcaklığının 25-31 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da hava sıcaklığının 23-28 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor. İzmir'de hava sıcaklığının 26-30 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor" ifadelerine yer verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamasında "Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince hava durumu; perşembe günü Van ve Hakkari çevrelerinin, cuma günü ise Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor" denildi.

Bayramda hava durumu

Açıklamada, "Arefe günü Çarşamba: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 1. Günü Perşembe: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 2. Günü Cuma: Marmara, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusu parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 3. Günü Cumartesi: Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor" denildi.

Bayramda Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Tahmin Edilen Hava Durumu:

Ramazan bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor.

Ankara’da hava sıcaklığının 25-31 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da hava sıcaklığının 23-28 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de hava sıcaklığının 26-30 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

12 Mayıs hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağış beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güneyli yönlerden, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 26
İstanbul: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 22
İzmir: Az bulutlu ve açık 29
Adana: Az bulutlu ve açık 30
Antalya: Az bulutlu ve açık 26
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 19
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 18
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 22
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 31