Pandemide kilo alanlara müjde!

Özellikle oturarak çalışan ya da pandemi süresince evde fazla zaman geçirenlerin kabusu karın yağlarından kurtulmak mümkün mü? Doğanın bazı mucizevi besinleriyle karın yağlarınızın yakımına destek olabilirsiniz. İşte o mucize besinler...

Su, tüm canlıların yaşamı için olmazsa olmaz tek içecektir. Tüm ek gıdaların yanı sıra günde en az 2 litre su içmemiz hayati önem taşır. Yeterli su içmek, metabolizmayı hızlandırmanın yanı sıra vücudu pek çok hastalıktan korur hatta cilt güzelliğine katkıda bulunur. Dinç tutar.

Elma sirkesi, vücuttaki genel yağ yakımı ve yağ dengesi için oldukça önemlidir. Eğer tansiyon problemi ve sağlık sorunu yaşamıyorsanız her sabah uyandığınızda bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi damlatarak içebilirsiniz.

Aloe vera suyunun faydaları saymakla bitmez. Genellikle cilt bakımında kullanılan aloe vera suyu besin olarak tüketildiğinde ise zayıflamaya büyük ölçüde katkı sağlar. Aloe vera suyunu yatmadan önce içmek daha etkili olacaktır.

Salatalık, iyi bir detoks menüsünün baş kahramanı olan salatalık hem ödem attırıcı hem karın bölgesindeki yağ yakımını hızlandırıcı hem de tok tutucu bir besindir. Gün içerisinde 4 bardaktan fazla tüketilmesi ishal olmanıza ve gerekli bakterileri de vücudunuzdan atmanıza neden olabilir.