Bekçi, kalbi duran yavru kediyi suni teneffüsle kurtardı

Mahalle bekçisi kalbi duran kedi yavrusunu kalp masajı ve suni teneffüsle hayata geri döndürdü. Emniyet Müdürlüğü bu görüntüleri "Kahramanlar her yerde" ifadelerini kullanarak sosyal medyada paylaştı. İl Emniyet Müdürü de bekçiyi ödüllendirdi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Samsun'un İlkadım ilçesinde mahallle bekçisi, kalbi duran kedi yavrusunu kalp masajı ve suni teneffüsle hayata döndürdü. İlkadım Emniyet Müdürlüğünde görevli çarşı ve mahalle bekçisi Yunus Emre Özkan, Baruthane Mahallesi'nde devriye görevi sırasında çöp konteynerinin yanında hareketsiz duran kedi yavrusunu fark etti.

Kediyi avucunun içerisine alan bekçi, yaklaşık 20 dakika kalp masajı ve suni teneffüs yaparak hayata döndürdü.

Yürekleri ısıtan görüntüler bir başka bekçi tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü de bu görüntüleri "Kahramanlar her yerde. Kahramanlar içimizde. Kahramanlar görevinin başında. Teşekkürler Kahraman Çarşı ve Mahalle Bekçimiz Y. E. Özkan" ifadeleriyle sosyal medya hesabından paylaştı.

İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Özkan'ı makamında kabul etti. Urhal, ayrım yapmaksızın canlıya verdiği önem ve halkın emniyet teşkilatına güveninin artmasını sağladığından dolayı Özkan'ı teşekkür belgesi ile ödüllendirdi.

.