Biden'dan aşı seferberliği: 10 günde 100 milyon kişi aşılanacak

Dünyada aşı temini konusunda sıkıntılar yaşanırken ABD Başkanı Bidan'dan yeni bir açıklama geldi. Biden, 10 gün içerisinde 100 milyon kişinin aşılanacağını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: A.A

Geçtiğimiz hafta onayladığı 1.9 trilyon dolarlık destek paketinin uygulaması ile ilgili açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, "Önümüzdeki 10 günde 100 milyon kişi aşılanmış olacak" dedi.

Söz konusu paketin birçok insanın yaşadığı ekonomik zorluklar için önemli olduğunun altını çizen Biden, "Önümüzdeki 10 günde iki büyük hedefe ulaşacağız. 100 milyon kişi aşılanmış, 100 milyon kişi de yardım çeklerini almış olacak." ifadesini kullandı. 

"Yardım burada, umut burada"

Biden, 1,9 trilyon dolarlık yardım paketinin uygulanması konusunda da Gene Sperling'i göreve getirdiklerini belirterek, "Yardım burada, umut burada." dedi. 

Aşı karşıtlığı ile nasıl bir mücadele vereceklerinin sorulması üzerine Biden, "Bu konuda yerel doktor ve sağlıkçılarımıza büyük iş düşüyor. Buradan bütün yerel sağlık çalışanlarını ve yetkilileri, aşının önemini insanlara anlatmaya çağırıyorum." diye konuştu.