Binlercesi geldi

Türkiye'de, göçmen kuşlar için önemli sulak alanlardan Milas'taki Tuzla Sulak Alanı'na gelen flamingo ve farklı kuş türleri görsel şölen oluşturuyor.

Binlercesi geldi

Yıl boyunca farklı kuş türlerine ev sahipliği yapan Milas'ın Boğaziçi Mahallesi'ndeki Tuzla Sulak Alanı, flamingolarla renklendi.

Milas-Bodrum kara yolu kenarında bulunan sulak alana gelenler, kıyıya yakın noktalarda beslenen flamingoları görüntüleme fırsatı buldu.

Boğaziçi Mahallesi Muhtarı Ferhat Karakoyun, flamingoların alana her yıl ekim ve kasım gibi geldiğini söyledi.

Binlercesi geldi - Resim : 1

Sulak alanı flamingoların yanı sıra pelikan, ördek türleri, balıkçıl, kaz, su tavuğu gibi pek çok kuşun beslenme ve barınma yeri olarak seçtiğini ifade eden Karakoyun, şöyle konuştu:

"Yöreye ilgiyi bir hayli artıran flamingolar ve diğer kuş türlerini korumak için bilinçlendirme çalışması yapıyoruz. Sulak alanımızın misafirleri gelmeye başladılar. Kışı burada geçirecek flamingolar ve diğer kuşlar, bölgeye gelen herkesten ilgi görüyor. Özellikle sabahın ilk ışıklarında ve gün batımında eşsiz görüntüler sunan flamingoları görüntülemek için bölgemize gelen birçok ünlü fotoğrafçı var. Tuzla Sulak Alanı'nda turizmin gelişmesi için kuş gözlem kuleleri ve yürüyüş yolları yapımını kapsayan bir proje hazırlanmıştı. Bu projenin bakanlığımız tarafından hayata geçirilmesi, bölgemiz turizmi ve sulak alanın korunması için büyük önem taşıyor."